Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Ukrajinští hasiči se přijeli inspirovat na Vysočinu

Hasiči z Ukrajiny na Vysočině
Nevšední příležitost k vzájemné výměně zkušeností a získání nových poznatků měli minulý týden ukrajinští hasiči a dobrovolní i profesionální hasiči z Vysočiny. Třídenní pracovní návštěva z partnerského regionu Zakarpatská oblast Ukrajiny na Vysočině byla zaměřena na fungování systému záchrany zdraví a životů i ochrany majetku. Pro ukrajinské hosty připravili vysočinští hasiči poutavý program. Přítomní se seznámili nejen s organizací práce profesionálních hasičů, ale i s činností dobrovolných, kteří jsou nedílnou součástí integrovaného záchranného systému. Odborníci z Ukrajiny navštívili řadu hasičských stanic, jihlavskou základnu Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina nebo hasičskou výzbrojnu.
 

 
 

Společně s hasiči zavítala do Kraje Vysočina také delegace města Užhorod pod vedením primátora Užhorodu Bohdana Andrijiva. Absolvovala separátní program s vedením partnerského města Jihlava. Po pěti letech byla obnovena aktivní komunikace mezi těmito městy – obě strany našly společné oblasti pro výměnu zkušeností, ve kterých budou nadále intenzivně pokračovat – jedná se o třídění odpadu, vodovody a kanalizace, výměnu v oblasti kultury a mládeže, spolupráci základních škol (ZŠ Evžena Rošického v Jihlavě a Škola č. 3-Masarykova v Užhorodě).


Návštěva hasičů navazuje na stále se rozvíjející meziregionální spolupráci Vysočiny a Zakarpartí. Desítky projektů z oblasti školství, kultury, sociálních služeb i volnočasových aktivit dětí navíc letos doplňuje materiální pomoc hasičům. Partnerští hasiči ze Zakarpatí nově využívají šest českých kompletních sad ochranných prostředků složených ze zásahového obleku, obuvi, přilby, rukavic a polohovacího pásu.


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 28.6.2016 / 28.6.2016

Počet návštěv: 5558
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek