Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2016 > Červenec


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Udržitelný rozvoj jedním z témat červnového semináře

Zdravý kraj
V červnu Kraj Vysočina ve spolupráci s českou informační agenturou životního prostředí Cenia (www.cenia.cz) uspořádal v rámci metodické pomoci seminář pro zástupce obcí. „Lektoři z agentury Cenia ve svých přednáškách podrobně představili témata související s ochranou životního prostředí a udržitelným rozvojem. Cílem společného semináře bylo navázat užší spolupráci při realizaci uvedených agend, získat od obcí zpětnou vazbu a posílit provázanost místní, krajské a národní úrovně při jejich realizaci,“ uvedl Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.
 

 
 

Seminář probíhal ve třech samostatných blocích, kterých se celkem zúčastnilo na padesát zástupců obcí i krajského úřadu. Cílem prvního bloku bylo seznámit účastníky se směrnicí INSPIRE (Infrastruktura pro prostorové informace v Evropě) a evropským programem pro monitorování životního prostředí a bezpečnosti (Copernicus) a zejména představit jejich přínos a praktické využití pro potřeby státní správy. Druhá část programu byla zaměřena na hodnocení životního prostředí a navázání užší spolupráce mezi CENIA, krajem a úřady měst, městysů a obcí při přípravě podkladů pro zpracování Zpráv o životním prostředí v krajích ČR. Ve třetím bloku byly účastníkům podrobně představeny principy udržitelného rozvoje a místní Agenda 21, oficiální metoda hodnocení kvality veřejné správy a možnosti zapojování obcí do realizace této metody. V samostatné prezentaci zástupci kraje představili aktivity v rámci Projektu Zdravý Kraj Vysočina a realizaci místní Agendy 21, včetně metodické i finanční podpory realizátorů místní Agendy 21 v regionu.


  • Böhmová Jana, Koordinátorka Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21
    Odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: bohmova.j@kr-vysocina.cz.

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Udržitelný rozvoj jedním z témat červnového semináře
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.7.2016 / 13.7.2016

Počet návštěv: 1940
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek