Kontakty

Ministerstvo dopravy ČR
Ing. Luděk Sosna, Ph.D.
Ředitel odboru strategie
e-mai: ludek.sosna@mdcr.cr 

Ing. Jindřich Kušnír
Odbor drah, železniční a kombinované dopravy
Tel.: 225 131 361, e-mail: jindrich.kusnir@mdcr.cz

Správa železniční dopravní cesty
Bc. Marek Binko
Ředitel odboru strategie
Tel.: 972 235 430, e-mail: binko@szdc.cz 

Ing. Jan Šulc
Odbor strategie, oddělení koncepce
Tel.: 972 235 366, e-mail: sulcJa@szdc.cz

Mgr. Jakub Ptačinský
Tiskový mluvčí
Tel.: 722 177 052, e-mail: ptacinsky@szdc.cz

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT


 

Účty Kraje Vysočina jsou transparentní

Účty Kraje Vysočina jsou transparentní
Možnost prohlížet si prostřednictvím internetu téměř všechny platební operace na svých účtech nabízí od dnešního dne také Kraj Vysočina. Díky transparentním účtům se veřejnost pohodlně dostane k informacím o pohybech a stavech finančních prostředků, kterými kraj disponuje na svých účtech u Sberbank CZ. „Transparentní účty jsou dalším krokem v naší snaze přiblížit občanům hospodaření kraje a poskytnou co možná nejširší přehled o nakládání s veřejnými prostředky. Plynule tak navazujeme na aplikaci Rozpočet populárně, která na webových stránkách kraje funguje od dubna loňského roku,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí, analýz a grantových programů Vladimír Novotný.
 

 
 

K přehledu transparentních účtů se uživatelé webu dostanou buď přes odkaz Hospodaření transparentně>transparentní účty na stránkách Kraje Vysočina nebo přímým odkazem z aplikace Rozpočet a hospodaření populárně. Zde bude k dispozici přehledný seznam účtů s bližším popisem jejich účelu. „Z popisu bude zřejmé, k čemu daný účet slouží. Zda se jedná například o základní běžný účet kraje, účet Fondu Vysočiny nebo účty jednotlivých evropských projektů. Neexistuje žádné omezení, žádný limit, žádná uhrazená částka není skryta,“ upřesňuje Vladimír Novotný. Po výběru konkrétního účtu se uživatel dostane přímo na stránky Sberbank CZ, kde se zobrazí už jednotlivé bankovní transakce. U některých účtů, zejména těch k evropským projektům, jsou platby prováděny s malou frekvencí, tzn. po rozkliknutí se zatím může objevit hláška, že data nejsou k dispozici. To se změní, až na účtu dojde k bankovnímu pohybu.

 

Přístup na transparentní účty Kraje Vysočina zajišťuje na svém webu i Sberbank CZ, kde ve složce Územní samosprávné celky stačí najít klienta banky „Kraj Vysočina“. Zde jsou účty seřazeny podle abecedy. „Už nyní může veřejnost na internetu podrobně sledovat, jak Kraj Vysočina hospodaří v rámci schváleného rozpočtu. Jednotlivé výdaje na veřejné služby jsou dostupné až na úroveň čísla dokladu, to vše v historii dat od roku 2010,“ doplňuje náměstek Novotný.

 

„Transparentní účty nestojí Kraj Vysočina žádné peníze navíc. Sberbank CZ mu tuto službu poskytuje bezplatně. Zůstatky na transparentních účtech jsou denně aktualizovány. Historie příchozích a odchozích plateb se začala od dnešního dne do aplikace ukládat a bude veřejnosti dostupná vždy šest měsíců dozadu,“ popisuje účet Petr Merta, zástupce Sberbank, vedoucí oddělení Veřejný sektor a doplňuje, že pro ochranu klientů nejsou na transparentních účtech zveřejňovány osobní údaje.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.6.2014 / 10.6.2014

Počet návštěv: 5157
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies