Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Učí se batikovat, ale také hrát na nejrůznější nástroje

Občanské sdružení Benediktus je sdružení lidí, kteří na základě křesťanských hodnot žijí život ve společenství zdravých lidí a lidí s postižením. Občanské sdružení působí v Chotěboři a klade si za cíl pomáhat lidem s mentálním postižením, objevovat radost z přátelství a ukazovat na vnitřní bohatství těchto lidí se zdravotním postižením. Lidem s postižením nabízí v rámci sociálních služeb osobní asistenci a odlehčovací služby, a to na chotěbořsku a havlíčkobrodsku. Prohlídky prostor, které užívá ke své činnosti v Chotěboři a nedalekém Modletíně, si v pátek 18. června 2010 prohlédli krajský radní pro sociální oblast Petr Krčál a vedoucí krajského oddělení sociální péče Jiří Bína.
 

 
 

Občanské sdružení trvale pečuje o deset osob s lehkým a středním mentálním postižením. Jeden z cílů sdružení je vybudovat komunitu Archa pro lidi s postižením a pro jejich asistenty v nedalekém Modletíně, kde sdružení zakoupilo dva objekty, které z evropských fondů postupně opravuje a rekonstruuje. Nápaditost a občanská sounáležitost členů sdružení je opravdu obdivuhodná. Pro svoje členy, mentálně postižené, ale i pro veřejnost pořádají celou řadu velmi zajímavých akcí. V poslední době se také zapojili do záchrany kostela v Modletíně. „Byl jsem opravdu velice potěšen, co se dá v některých občanských sdruženích všechno zorganizovat. Sdružení Benediktus si klade za cíl, aby lidem s handicapem nabídlo nejen zajímavou činnost, která je obohatí, ale aby s nimi pracovalo v duchu rovnosti a osobnostního přístupu k člověku. To si myslím, že se jim opravdu daří, a o tom nás při krátké návštěvě jeho členové přesvědčili,“ řekl Petr Krčál.

 

V rámci odlehčovacích služeb nabízí sdružení lidem s postižením práci v řemeslných dílnách a trénink pracovních dovedností. Dílny jsou místem jejich společné práce, tvořivé činnosti, terapií a také místem intenzivních vztahů asistentů a lidí s postižením. Lidé se zde učí vyrábět svíčky, keramiku¸tkát, smaltovat, ale také hrát na nejrůznější nástroje a zpívat. Hrají divadlo a také hojně vystupují na veřejnosti.

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Učí se batikovat, ale také hrát na nejrůznější nástroje
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.6.2010 / 21.6.2010

Počet návštěv: 10422
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek