Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Tým Kraje Vysočina Handy Cyklo Maratonu 2016 podpořil koupi nového vozíku pro Standu Hájka (AUDIO)

Nový vozík pro Standu Hájka
Handicapovaný Stanislav Hájek z Rudíkova může od tohoto týdne využívat speciální elektrický vozík RID-E. Tým Kraje Vysočina pod hlavičkou Handicap Sport Clubu Velké Meziříčí Standovi prostřednictvím Nadace ČEZ a projektu EPP Pomáhej pohybem vyjel částku 50 tisíc korun. Na pořízení vozíku dále přispěli významným podílem také spoluobčané ze Standova bydliště, Rudíkova a dalších obcí a také Konto Bariéry.
 

 
 

„Osmnáctiletý Standa Hájek je na vozíku od loňského podzimu po úrazu na motorce. Elektrický vozík, kterým se dostane prakticky všude, mu životní situaci jistě ulehčí,“ uvedl cyklokoordinátor Kraje Vysočina a zároveň kapitán vysočinského týmu Handy cyklo maratonu Petr Stejskal.


„Vozík jsem si vyzkoušel a vyhovuje mi. U nás je hodně kopců a Rid-e je v pohodě vyjede. Dostanu se, kam potřebuji,“ řekl osmnáctiletý Stanislav Hájek, který si pomalu zvyká na novou životní situaci. „Až donedávna jsem se třeba nemohl dostat do domu. Teprve teď to mám upravené podle potřeby,“ popisuje Standa svoje potíže.


Oficiální předání vozíku v areálu výrobce vozíku IK Bike Iva Kaštana bylo zakončením celého ročníku Handy Cyklo Maratonu 2016. „Sportovní klub Handicap Sport Club Velké Meziříčí by chtěl touto cestou poděkovat všem sponzorům, kteří se finančně podíleli na uskutečnění tohoto projektu, jenž byl finančně, ale především fyzicky velice náročný,“ připomněl za klub HSC VM Jiří Charvát.


Velkomeziříčský motocyklový závodník Ivo Kaštan vozík sám vymyslel. „Vyvíjeli jsme ho asi rok a půl a teď už ho dva roky prodáváme, blížíme se zhruba k padesátce prodaných kusů,“ informoval Ivo Kaštan, který vozíky také sám staví, pouze s elektrickými rozvody mu pomáhá brigádník. „Je to pracné, čeká se na něj osm týdnů, ale má to ty nejlepší komponenty. Je to český výrobek. S těmito parametry ho nikdo jiný na světě nevyrábí.“ Výhodou tříkolky je podle něj hlavně to, že je to regulérní dopravní prostředek pro invalidy, seniory, vlastně pro kohokoli. „Můžete s tím do silničního provozu, na chodník, na cyklostezku, do supermarketu i do přírody a přitom nepotřebujete řidičské oprávnění ani povinné pojištění,“ uzavřel Ivo Kaštan.


Standa Hájek si přebírá svůj nový elektrický vozík

Standa Hájek si přebírá svůj nový elektrický vozíkPředání nového vozíku v dílně velkomeziříčského motocyklového závodníka Ivo Kaštana

Handy cyklo maraton a koupený vozík
Standa Hájek na svém novém vozíku a část vysočinského týmu Handy cyklo maratonu 2016

Handy cyklo maraton a koupený vozík

  • Zpráva zpracována na základě článku Handicapovaný Stanislav Hájek dostal díky nadaci i spoluobčanům nový vozík (portál Velkomeziříčsko, Martina Strnadová, foto: Martina Strnadová)
  • tisk@kr-vysocina.cz
  • Více informací Petr Stejskal, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 564 602 354, e-mail: stejskal.p@kr-vysocina.cz
  • Audio: Monika Brothánková
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Tým Kraje Vysočina Handy Cyklo Maratonu 2016 podpořil koupi nového vozíku pro Standu Hájka
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 18.11.2016 / 18.11.2016

Počet návštěv: 3258
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek