Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Týden pěstounství na Vysočině: krajské sídlo ozdobí jedinečná výstava fotografií z prostředí pěstounských rodin

Týden pěstounství na Vysočině: krajské sídlo ozdobí jedinečná výstava fotografií z prostředí pěstounských rodin
Na třetí říjnový týden připadá druhý ročník akce Týden pěstounství. Letos se opět pod záštitou Kraje Vysočina uskuteční od pondělí 14. do pátku 18. října. Zajímavý program pro pěstouny, jejich děti a zájemce z řad veřejnosti doplní originální putovní výstava fotografií z prostředí pěstounských rodin z Vysočiny s názvem Pěstounství je cesta k domovu. Její slavnostní odhalení se uskuteční ve foyer budovy B sídla Kraje Vysočina v Jihlavě ve středu 16. října v 11:40 hodin.
 

 
 

Jejím cílem bude bořit mýty o pěstounské péči. „Prostřednictvím konkrétních příběhů přiblíží život náhradních rodin a ukáže, že pěstounské péči se věnují muži i ženy různých profesí, věku i vzdělání a že každou rodinu k pěstounské péči vedla jiná životní cesta,“ prozradil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk, který zároveň připomněl, že Kraj Vysočina se dlouhodobě potýká s nedostatečným zájmem o pěstounství. Právě proto chybí pěstouni, kteří by se postarali o děti bez rodičů a tím zabránili tomu, aby děti vyrůstaly v ústavní péči.


Výstava se ze sídla Kraje Vysočina přesune na týden do Cityparku a následně bude celý měsíc zdobit budovu B sídla Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě. Poté se přesune do prostor městský úřadů, sídel neziskových organizací, k vidění bude také na Family a Senior Pointech po celé Vysočině nebo na akcích pořádaných Krajem Vysočina.

 

Více o programu Týdne pěstounství se mohou zájemci dočíst zde.


výstava pěstouni

  • Miluše Průšová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Odkazy

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Týden pěstounství na Vysočině: krajské sídlo ozdobí jedinečná výstava fotografií z prostředí pěstounských rodin
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 14.10.2019 / 14.10.2019

Počet návštěv: 1146
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek