Cesta: Titulní stránka > Cykloportál Kraje Vysočina


 

Tvůj styl, tvoje volba. Evropský týden mobility a zářijová výzva Do práce na kole startují už příští týden

Tvůj styl, tvoje volba. Evropský týden mobility a zářijová výzva Do práce na kole startují už příští týden
Už po devatenácté se od 16. do 22. září koná Evropský týden mobility. Cílem ETM je zlepšit veřejné zdraví a kvalitu života podporou čisté mobility a udržitelné dopravy. Kampaň dává lidem šanci vyzkoušet nové možnosti mobility, jako jsou sdílená kola a automobily nebo jednoduše pěší chůze. Motto letošního ročníku zní Tvůj styl, tvoje volba („Choose your move!“). Každý z nás se totiž může rozhodnout sám, jakému způsobu přepravy dá přednost. Letošní téma „Bezemisní mobilita pro všechny“ odráží ambiciózní cíl uhlíkově neutrálního evropského kontinentu do roku 2050 i nutnost jeho dostupnosti pro všechny, tedy i obyvatele s hendikepem.
 

 
 

 „Města zapojená do kampaně nabídnou občanům různé akce zaměřené na udržitelné formy dopravy a dopravní výchovu, jako jsou cyklojízdy, pěší výlety, akce pro rodiče s dětmi, pro seniory, pro občany s hendikepem nebo akce na dětském dopravním hřišti. Těší mě, že se do Evropského týdne mobility zapojí opět okresní města a další obce v Kraji Vysočina,“ uvedl Martin Hyský, politik Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21. 


V Jihlavě je připraven bohatý program na celý týden, například ve středu 16. 9. se koná Den zdraví, 19. a 20. 9. bude MHD v Jihlavě po celý den zdarma, 22. 9. se uskuteční cyklojízda jihlavskými ulicemi „Zelená jede“ a mnoho dalšího. Ve Žďáře nad Sázavou mohou návštěvníci 22. 9. vyzkoušet elektromobily, elektrokola a elektrokoloběžky. Pro zájemce o nemotorovou dopravu bude k dispozici i vůz s párem koní. V Třebíči bude možné v rámci Cesty za čistým vzduchem vystoupat zdarma na městskou věž a nechat si zde změřit tlak, hladinu cukru a cholesterolu. V Havlíčkově Brodě pak proběhne 14. 9. Den otevřených dveří u drážních hasičů. Bližší informace naleznete na webových stránkách jednotlivých měst a na facebookovém profilu Zdravý kraj Vysočina.


V rámci Evropského týdne mobility se letos navíc koná výzva Do práce na kole, nově v dvoutýdenním formátu, a to od 14. do 27. září. Výzva je určena jednotlivcům, kteří mohou jezdit do práce na kole, koloběžce, pěšky nebo třeba běhat, zlepšit si tak kondici a zdraví, ale pomoci i životnímu prostředí. Více na www.dopracenakole.cz.


zk

etm

etm

  • Gabriela Šmikmátorová, koordinátorka Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.9.2020 / 10.9.2020

Počet návštěv: 2274
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies