Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Turisté a cykloturisté se na Vysočině neztratí

turistické značky
Rada kraje Vysočina dnes na svém jednání uvolnila dvakrát po 150 tisících korun jako finanční spoluúčast kraje na financování pravidelné údržby pěších turistických a lyžařských tras. Dotaci ve stejné výši kraj letos opakovaně poskytne také na údržbu značených cyklistických tras.
 

 
 

Obnovou v letošním roce projde pěší turistické značení na území kraje Vysočina, kompletně bude opravena třetina turistického značení, revizí projde nátěr jedné pětiny všech směrovníků, stojanů a rámů s turistickými vývěsními mapami. „115 kvalifikovaných značkařů Klubu českých turistů mimo jiné vymění 200 ks směrovek a tabulek, 15 ks turistických vývěsních map a zkontroluje jejich krycí desky,“ uvedl radní kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský s tím, že nejnákladnější bývá právě samotná oprava značení. Čtvrtým rokem, tentokráte částkou 150 tisíc korun, kraj podpoří také údržbu značení cyklistických tras v rámci svého území. Každoročně je prováděna údržba všech cyklistických tras v kraji. „V loňském roce nechal KČT provést kontrolu stavu všech cyklotras a v jarních měsících letošního roku by rád provedl opravu všech zjištěných závad – v praxi to znamená např. doplnění chybějících nebo poškozených prvků značení,“ vyjmenoval Martin Hyský.

„Máme zájem, aby Vysočina byla návštěvníky vnímána jako kraj pro rodinou dovolenou s dětmi. Pěší turistika nebo dovolená na kolech je volba, která k našemu regionu patří. Kvalitní značení turistických i cyklistických tras je pro nás samozřejmostí,“ doplnil radní kraje pro oblast cestovního ruchu Tomáš Škaryd.

  

Krajské peníze každoročně pomáhají v regionu obnovit více než 1000 km pěších turistických tras a více než 2300 km cyklistických tras. Od roku 2002 poskytl kraj Vysočina Klubu českých turistů již téměř dva mil. korun, které kryjí část nákladů spojených s obnovou značení a s výrobou a instalací nebo s výměnou poškozených prvků značení. 

 

V kraji Vysočina je evidováno 3000 km pěších a lyžařských tras a více než 2300 km cyklistických tras. Jejich pravidelnou každoroční údržbu provádějí za symbolickou odměnu členové Klubu českých turistů (KČT).

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Turisté a cykloturisté se na Vysočině neztratí
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.1.2010 / 26.1.2010

Počet návštěv: 25680
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek