Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Tříkrálové setkání se Srdcem na dlani

Tříkrálové setkání se Srdcem na dlani
V pátek 5. 1. 2018, den před svátkem Tří králů, se v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě setkali uživatelé a pracovníci příspěvkových organizací z oblasti sociálních služeb na již tradiční akci s názvem Srdce na dlani. Letošní ročníkem oslavilo Srdce na dlani malé jubileum, protože společné setkání klientů ústavů sociální péče a domovů pro seniory se konalo už po patnácté.
 

 
 

Každý z předchozích ročníků byl jinak tematicky zaměřen: sportovali jsme, tančili, zpívali, byli jsme v Divadle Na Kopečku, v Horáckém divadle, pořádali jsme výstavu, slavili jsme Vánoce, Velikonoce, no v letošním roce jsme se sešli na Tři krále, abychom si poslechli poetické vyprávění básníka, textaře, moderátora a skvělého vypravěče pana Františka Novotného.


Úvod setkání patřil uživatelům příspěvkových organizací, kteří si připravili tematické vystoupení: nejdříve nám zazpívala paní Alena Urbanová z Domova Kopretina Černovice společně s kytarovým doprovodem Václava Vondráka, kteří zvolili písničku skupiny Spirituál kvintet „Nadějí, láskou i vírou“. Píseň otextoval František Novotný a aktérům z Černovic se podařilo rozezpívat celý sál a vytvořit tak úžasnou atmosféru celého setkání.


Na setkání dále vystoupila seniorka z Domova důchodců Proseč Obořiště paní Milada Hačková, která s ředitelem této organizace Richardem Havlem zarecitovali básně Jana Skácela. Hned po nich nám paní Ludmila Hradová z Domova pro seniory Velké Meziříčí odvyprávěla krásnou pohádku O čápovi a sklidila obrovský potlesk, protože jí odříkala celou zpaměti.


O doprovodný program se postaral Jaroslav Buřič z Domova Kopretina Černovice, který po celou dobu setkání vyráběl dekorativní obraz z přírodního materiálu a nechal se při tom inspirovat básněmi a písněmi, které slyšel. Jaroslav je velmi vnímavý a citově založený člověk, který handicap v mluveném slově vrchovatou měrou nahrazuje uměním, které vytváří jeho ruce.


Hlavní část programu měl na starosti František Novotný, známý jako autor písní skupiny Spirituál kvintet, Karla Zicha a dalších skupin a zpěváků. Ve svém vyprávění popsal, jak písničky vznikaly a několik písní si účastníci i se zájmem poslechli. V současné době mohou zájemci Františka Novotného slyšet v Českém rozhlasu Region, kde moderuje pořad Dobré ráno s dvojkou. I na toto téma velmi zajímavě a vtipně vyprávěl. Jako bonus měli návštěvníci jedinečnou příležitost poslechnout si básně z nejnovější knihy veršů Františka Novotného Tichá vůně slov. Moudrost, laskavost, milý humor a příjemné povídání – to vše bylo krásné tříkrálové setkání.

 

Na závěr akce předvedl Jaroslav Buřič hostům svůj výtvor, kterým bylo veliké srdce z proutí a dalších přírodnin. Jaroslav ho přinesl všem ukázat stylově na svých dlaních a sklidil u návštěvníků veliký obdiv a potlesk. Byla to krásná tečka za celým programem a všichni už se těšíme na další setkání se Srdcem na dlani.

 

srdce

srdce

srdce

srdce

srdce

srdce 


  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.1.2018 / 8.1.2018

Počet návštěv: 2082
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek