Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Třígenerační setkání v Pelhřimově

Třígenerační setkání v Pelhřimově
Už podruhé uspořádal pelhřimovský Family Point a Domov pro seniory Pelhřimov setkání tří generací. Maminky s dětmi, které pravidelně navštěvují Family Point, vyrazily za seniory do Domova, aby spolu strávili společné dopoledne při tvoření keramiky. „Pořádání akcí s mezigeneračním přesahem považuji za velice důležité a přínosné pro všechny zúčastněné strany. Je třeba, aby se senioři, mladí lidé a děti poznávali, měli k sobě vzájemnou úctu a navzájem si poskytovali radost ze života, moudrost a energii,“ popsal přínos mezigeneračních akcí náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk .
 

 
 

Příprava a celé tvoření, tentokrát keramických oveček, proběhlo pod vedením Ivany Kittlerové, pracovnice pelhřimovského Domova pro seniory. Pro maminky byla práce s hlínou zpestřením a zároveň relaxem, pro děti oblíbenou zábavou, kterou zvládli i dvouletí. Seniorky byly při práci s hlínou ve své vlastní dílně Domova zkušenější, a tak se od nich mohly maminky s dětmi ledacos přiučit. „Vzrůstající zájem maminek o tuto akci mě mile překvapil. Dorazilo sedm maminek s dětmi a ze setkání byly nadšené. Již nyní plánujeme jarní pokračování,“ dodala jedna z organizátorek akce Zuzana Havlová, kontaktní pracovnice Family Pointu Pelhřimov. Atmosféru a průběh akce dokreslují přiložené fotografie.


FP

FP

FP

FP

  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Třígenerační setkání v Pelhřimově
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.10.2019 / 9.10.2019

Počet návštěv: 1050
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek