Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Tři z krajských nemocnic na Vysočině prošly auditem

Tři z krajských nemocnic na Vysočině prošly auditem
V krajských nemocnicích v Jihlavě, Novém Městě na Moravě a v Havlíčkově Brodě se uskutečnil rozsáhlý personální audit. “Výsledky šetření musí vyhodnotit ředitelé zařízení a do 16. ledna mají předložit krajskému odboru zdravotnictví návrhy opatření, která by se měla týkat především úspor. Nemohu vyloučit , že dojde k úpravě počtu pracovníků,“ sdělil Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina s tím, že kontrola nemocnic přišla krajský rozpočet na 750 tisíc korun.
 

 
 

Auditem prošly tři z pěti krajských  zdravotnických  zařízení. Nemocnice Pelhřimov přistoupila k restrukturalizaci hned poté, kdy nemocnice vykázala velkou ekonomickou ztrátu. „V třebíčské nemocnici se už audit dříve provedl a počet zaměstnanců odpovídá současným požadavkům zdravotní pojišťovny. Musím říct, že nám z nemocnic odchází část superspecializované péče do fakultních zařízení nebo na specializovaná pracoviště, jako je kardiocentrum a další. Každý z ředitelů nemocnic musí mít přehled jak fungují jednotlivé složky nemocnice, zda-li fungují naplno či nikoliv," vysvětlil hejtman Běhounek a dodal, že peněz ve zdravotnictví stejně jako v jiných odvětvích ubývá, a proto se kraj rozhodl ke zmiňovaným auditům.

 

Podle Běhounka teď zdravotní pojišťovna vypověděla nemocnicím smlouvy. Nové mají být vyjednány během příštího roku. Vyjednávání nových podmínek by měla být na programu v příštím roce a dle Jiřího Běhounka se neví jaké úsporné kroky budou pojišťovny požadovat, ale musí být na to kraj připraven.

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 21.12.2011 / 21.12.2011

Počet návštěv: 17359
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek