Cesta: Titulní stránka > Pavel Franěk - 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Třebíčský domov pro seniory je vybaven bezpečnostními podložkami

V rámci zvyšování kvality poskytování sociálních služeb a bezpečnosti klientů je Domov pro seniory Koutkova – Kubešova Třebíč vybaven bezpečnostními podložkami, které v případě mimořádné události umožní personálu nebo složkám Integrovaného záchranného systému provést urychlenou evakuaci osob. V domově pečují o osoby s mnoha zdravotními komplikacemi a poruchami mobility, které by v případě evakuace byly zcela odkázány na pomoc druhých osob.
 

 
 

„Pořízení evakuačních podložek, které jsou vynikajícím řešením pro rychlý a bezpečný transport osob mimo místo ohrožení se nám jevilo jako velice důležité a potřebné. Rádi jsme zprostředkovali podporu tohoto projektu prostřednictvím Nadace ČEZ,“ říká Jana Štefánková z útvaru komunikace JE Dukovany.

Evakuační podložka umístěná mezi matrací a postelí klienta umožní snadnou a rychlou evakuaci jednou osobou. Pořízení 112 kusů evakuačních podložek bylo poměrně nákladnou záležitostí, proto podpora prostřednictvím Nadace ČEZ ve výši téměř 242 tisíc korun pomohla celý záměr uskutečnit. „V současné chvíli jsou evakuačními podložkami vybavena všechna lůžka domova, což snižuje riziko časového prodlení v případě evakuace,“ říká Helena Chalupová, ředitelka Domova pro seniory Koutkova – Kubešova v Třebíči.


  • Zpráva převzata od Domov pro seniory Koutkova - Kubešova Třebíč
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Třebíčský domov pro seniory je vybaven bezpečnostními podložkami
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.2.2020 / 3.2.2020

Počet návštěv: 357
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 13.00–16.00, středa: 8.00–11.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek