Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Třebíčská základna záchranky v novém

Třebíčská základna záchranky v novém
Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina stěhuje svou výjezdovou základnu v Třebíči do nové budovy. Především nevyhovující podmínky pro práci záchranářů byly důvodem zahrnutí této stavby do plánu obnovy a rozšíření sítě základen záchranky. Novostavba se zázemím pro posádku i potřebnou techniku je nedaleko stávajícího stanoviště, v těsné blízkosti nemocnice.
 

 
 

„V průběhu srpna začne neodkladnou přednemocniční péči v jihovýchodní části našeho kraje zabezpečovat záchranka již z nových prostor. Posádka se přestěhuje i se zdravotnickým vybavením,“ sdělil Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

Za patnáct měsíců vznikla nová dvoupodlažní budova za 21,2 milionu korun. Stavbu plně financoval Kraj Vysočina ze svého rozpočtu. Provozní budova je navržena jako dvoupodlažní, zastřešená pultovou střechou. V prvním, částečně zapuštěném podlaží se nacházejí garáže a technické zázemí, ve druhém nadzemním podlaží jsou prostory pro pobyt personálu. Zastavěná plocha činí 386 m2. „Společně s budovou vznikla i nová přístupová komunikace z východní strany areálu, která zkvalitní dopravní obslužnost Nemocnice Třebíč. Ustoupit musely staré řadové garáže i vysloužilé budovy skladu,“ doplnila Vladislava Filová, ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

 

Přednemocniční neodkladnou péči v Třebíči poskytuje výjezdová skupina rychlé lékařské pomoci ve složení lékař, záchranář a řidič a skupina rychlé zdravotnické pomoci ve složení záchranář a řidič – záchranář. Tento typ výjezdové skupiny poskytuje péči na základě indikace buď samostatně, nebo ve spolupráci s lékařem výjezdové skupiny rychlé lékařské pomoci, či ve spolupráci s leteckou záchrannou službou. Součástí budovy je i zázemí pro primáře, vrchní sestru a provozáře oblastního střediska Třebíč.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.7.2012 / 30.7.2012

Počet návštěv: 19547
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies