Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Třebíčská nemocnice rozjela dlouhodobou ošetřovatelskou intenzivní péči

dokumentace
Pět lůžek dlouhodobé ošetřovatelské intenzivní péče (DIOP) zřídila v rámci své Léčebny pro dlouhodobě nemocné Nemocnice Třebíč. Oddělení je nyní kompletně obsazeno pacienty, kteří jsou léčeni převážně s neurologickými potížemi. Rekonstrukce včetně nutných dispozičních úprav, pořízení nových lůžek, matrací a přístrojů přišlo nemocnici na 1,9 mil. korun.
 

 
 

Léčebna dlouhodobě nemocných při Nemocnici Třebíč nyní disponuje 47 lůžky LDN a nově pěti vyčleněnými lůžky pro DIOP. „Na tato lůžka budou umisťováni pacienti převážně s neurologickými postiženími, kteří již nevyžadují péči na akutním lůžku, ale je pro ně nezbytná dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče. Jde zejména o pacienty s apalickým syndromem. Péči o pacienty na této ošetřovací stanici bude zajišťovat vedoucí lékař a lékař stanice, staniční sestra s kolektivem dalších tří sester a tří členů pomocného zdravotnického personálu,“ uvedl při představení oddělení ředitel Nemocnice Třebíč Petr Mayer.

 

„Zařízení tohoto typu pro specifickou skupinu pacientů nemocnici chybělo. Důstojná dlouhodobá péče je zaručena odborností zdravotnického personálu i nového vybavení vč. moderních přístrojů. Jsem rád, že oddělení vzniklo z prostředků kraje Vysočina i nemocnice samotné,“ shrnul při návštěvě nového oddělení radní pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Třebíčská nemocnice rozjela dlouhodobou ošetřovatelskou intenzivní péči
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.2.2009 / 27.2.2009

Počet návštěv: 30709
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek