Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Třebíč slaví desáté výročí vstupu do UNESCO

Třebíč slaví desáté výročí vstupu do UNESCO
Židovská čtvrť a Židovský hřbitov společně s románsko-gotickou bazilikou sv. Prokopa v Třebíči jsou už deset let zapsány na elitním seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Celoroční oslavy gradovaly během prázdnin resp. tento víkend, kdy si vedení města a veřejnost připomněly slavné okamžiky minulosti města. Výjimečnost výročí připomíná pamětní medaile, kterou byl v neděli oceněn i Kraj Vysočina. Medaili převzal hejtman Jiří Běhounek.
 

 
 

Kromě Kraje Vysočina bylo oceněno  dalších sedmnáct osobností a organizací. Mezi nimi figurovaly také Spojené státy americké a Stát Izrael. Ocenění bylo vedením města uděleno za dlouholetou podporu, které se od těchto organizací třebíčským památkám UNESCO dostává. V oficiálním komentáři k pamětní medaili pro Kraj Vysočina se uvádí: Kraj Vysočina finančně podporuje památky UNESCO – oblast péče o památky, dotační tituly na obnovu památkových objektů, jejich propagace a prezentace na různých výstavách a veletrzích.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Třebíč slaví desáté výročí vstupu do UNESCO
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.8.2013 / 26.8.2013

Počet návštěv: 10052
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek