Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Transformace sociálních služeb pro lidi s postižením v Kraji Vysočina

 
 
 

Transformace je změna velkokapacitní ústavní služby pro lidi s postižením na bydlení a podporu v normálním prostředí. Klienti těchto ústavů díky transformaci přechází do bytů či rodinných domů v běžné zástavbě, kde žijí způsobem života obvyklým pro jejich vrstevníky. S adekvátní podporou mohou převzít odpovědnost za svůj život, zvládat péči o sebe a o domácnost podobně jako ti, kteří v ústavech nikdy nežili. Podle svých možností a schopností mohou chodit do zaměstnání, pěstovat své záliby, stýkat se s přáteli z okolí.


Každá změna je zpočátku výzvou, někdy je těžko představitelná. Transformace také znamená polidštění. Pomáhá lidem s postižením nejen lépe poznat sebe sama, ale také je demytizuje v očích majoritní společnosti. Pomáhá navázat kontakty, odbourat stereotypy. Klienti se dle svých možností zapojují do života v obci, například s pomocí dobrovolníků.


Transformace s sebou nepřináší rušení služeb pro lidi s postižením, jde o změnu podmínek a způsobu jejich poskytování. Klientům jsou poskytovány služby chráněného bydlení, domova pro osoby se zvláštním režimem či domova pro osoby se zdravotním postižením. Dále klienti využívají denní stacionáře, terapeutické dílny a další formy podpory. Transformace není jen změnou místa pobytu. Učí klienty samostatnosti, která může vést až k úplné nezávislosti na poskytované péči.   

     

Transformace sociálních služeb je celonárodní program, který Kraj Vysočina podporuje od samého počátku. Na změnu pobytových služeb čerpal v minulosti mimo vlastních zdrojů také finanční prostředky z Integrovaného operačního programu. V současnosti pokračuje v započatém procesu za pomoci prostředků z Integrovaného regionální operačního programu.

 

Kontaktní osoba: Bc. Roman Sýkora

Tel.:                     564 602 818

E-mail:                 sykora.r@kr-vysocina.cz


Související odkazy:  

Národní centrum podpory transformace sociálních služeb  http://www.trass.cz/

 

Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Rodinný a sociální portál > Transformace sociálních služeb pro lidi s postižením v Kraji Vysočina

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace vyžadují kontrolu
Počet návštěv: 88547

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek