Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Tradiční výstava zemědělské techniky v partnerském slovenském regionu

Nitra
Letošního 44. ročníku mezinárodní zemědělské a potravinářské výstavy, největší na Slovensku, se pracovně zúčastnil i radní Kraje Vysočina pro oblast zemědělství a životního prostředí Martin Hyský. Na Agrokomplexu 2017 Nitra se od 16. do 20. srpna prezentovalo 105 vystavovatelů z osmi zemí včetně České republiky. „Návštěvu jsme využili především pro projednání další spolupráce mezi partnerskými regiony, a to hlavně v oblasti zemědělství a ochrany životního prostředí,“ informoval radní Martin Hyský.
 

 
 

Zahajovacího ceremoniálu jedné z nejvýznamnějších výstav na Slovensku se v areálu nitranského výstaviště zúčastnil premiér Robert Fico, předseda Národní rady Slovenské republiky Andrej Danko, předseda Nitranského samosprávného kraje Milan Belica i primátor Nitry, za Českou republiku například zástupci Agrární komory nebo senátor a zastupitel Kraje Vysočina Jan Veleba.

Agrokomplexu Nitra se tradičně zúčastňují firmy z mnoha zemí celého světa a vrcholní představitelé politiky a hospodářství ze Slovenska i zahraničí.

Krajská delegace navštívila nejen výstavu Agrokomplex, ale prohlédla si i Nitranský hrad, zavítala i do Vodného mlýna Kollárovo, navštívila město Komárno a součástí programu byla i prohlídka pivovaru Zlatý bažant v Hurbanove.


Zajímavá byla možnost srovnání s obdobnou českou výstavou Země živitelka, která začne už tento týden v Českých Budějovicích a kde se Kraj Vysočina již tradičně aktivně prezentuje,“ uvedl radní Hyský s tím, že letos se na Zemi živitelku poprvé přejede podívat i delegace partnerů Kraje Vysočina ze Slovenska.

 

Nitra

  • Jiří Wiche, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.8.2017 / 23.8.2017

Počet návštěv: 4906
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek