Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Titul Aktivní obec 2019 pro Kraj Vysočina získalo město Ždírec nad Doubravou

Již třetím rokem se obce v České republice mohly zapojit do soutěže Aktivní obec pořádanou kolektivním systémem ASEKOL. Soutěž je vyhlašována v rámci podpory osvěty a sběru drobného elektra prostřednictvím červených kontejnerů. Odměňovány jsou nejaktivnější obce s největší výtěžností sběru prostřednictvím červených kontejnerů v přepočtu na obyvatele za dané období a intenzita medializace témat souvisejících s recyklací elektrozařízení v tisku nebo v online médiích.
 

 
 

V těsném souboji nejaktivnějších obcí ve zpětném sběru vysloužilých elektrozařízení zvítězilo statutární město Ostrava. Dalšími výherci v jednotlivých krajích byla města Strakonice, Rosice, Mariánské Lázně, Ždírec nad Doubravou, Město Jičín, Jilemnice, Prostějov, Přelouč, Město Starý Plzenec, Jesenice, Město Krásná Lípa a obec Martinice. Všichni vítězové byli za svou činnost náležitě finančně odměněni.  „ASEKOL s městem Žďírec nad Doubravou dlouhodobě spolupracuje na sběru i aktivitách týkajících se osvěty a informování o potřebě třídění vysloužilých elektrozařízení. Proto jsem rád, že v letošním roce získalo ocenění právě toto město,“ říká Pavel Peroutka, regionální manažer společnosti ASEKOL.

 

Třídění elektroodpadu si získává mezi českými domácnostmi svůj trend avšak je neustále potřeba obyvatele vzdělávat. Kraj Vysočina i ASEKOL si uvědomují důležitost osvěty na komunální úrovni. Efektivita osvětových kampaní v oblasti třídění nepotřebných elektrozařízení je vidět na každoročním nárůstu sběru prostřednictvím červených kontejnerů.  • zpráva převzata
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.11.2019 / 29.11.2019

Počet návštěv: 5416
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies