Cesta: Titulní stránka > Pavel Franěk - 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Tiskové zprávy - prosinec 2020

 
 
 • Výroba sýrů má na Vysočině dlouhou tradici. V anketě lze nyní hlasovat o nejhezčí sýrovou etiketu (7.12.2020)

  Nejtradičnějším a nejtypičtějším odvětvím Vysočiny je zemědělská výroba a její živočišná část má v regionu dlouhodobé zastoupení. Statistiky evidovaly k 1. 4. 2020 v Kraji Vysočina přes 218 tisíc kusů skotu. Významný segment potravinářství pak představuje zpracování mléka a výroba mléčných výrobků, zejména sýrů. „Sýry patří k nejstarším potravinám lidstva a jejich sortiment tvoří nejvýznamnější soubor mlékárenských výrobků, a to nejen pro jejich rozmanitou chuť, přitažlivou vůni, ale zejména pro jejich nezastupitelný význam v naší výživě. Sýry můžeme v našem kraji často zakoupit přímo ze dvora a mnoho producentů mléka vyrábí vysoce kvalitní sýry. Každý z nás by měl pro posílení svého zdraví denně do svého jídelníčku zakomponovat mléčný výrobek a podpořit svým nákupem regionální producenty Kraje Vysočina,“ říká náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Lukáš Vlček.

   
 • Domovy pro seniory umožní rodinám a blízkým návštěvy, ale připravte se na přísné podmínky (4.12.2020)

  Některé domovy pro seniory zřizované Krajem Vysočina umožní od soboty 5. prosince 2020 návštěvy blízkých a příbuzných klientů, o které pečují. Zásadní pro toto naléhavě očekávané uvolnění v přísném epidemiologickém režimu v zařízeních, která pečují o nejohroženější populační skupinu, bude podmíněno příznivou situací v každém jednom zařízení. O umožnění bezpečných návštěv bude v případě krajem zřizovaných sociálních zařízení rozhodovat ředitel instituce.

   
 • Kůrovcová kalamita ovlivnila také provoz v záchranné Stanici Pavlov (4.12.2020)

  Stanice Pavlov u Ledče nad Sázavou už 12 let zajišťuje provoz záchranné stanice pro handicapované živočichy a Kraj Vysočina od roku 2012 na její činnost přispívá více než jedním milionem korun ročně. „Záchranná stanice v Pavlově je vysoce odbornou organizací, která svou celoroční činností, rozsahem poskytovaných služeb a péče i potřebným vybavením, patří k unikátním zařízením v našem kraji. Na vysoké úrovni naplňuje své prvotní poslání, a to záchranu, léčbu, rehabilitaci a vypouštění uzdravených živočichů zpět do přírody,“ popisuje Lukáš Vlček náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství. Finanční podporu pro Stanici Pavlov na rok 2021 ve výši 1,3 milionu korun schválili krajští zastupitelé na svém předposledním zasedání 1. prosince.

   
 • CESOFOTO 2020: středoškolská soutěž pro budoucí fotografy (4.12.2020)

  V březnu letošního roku vyhlásila Obchodní akademie, Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Střední odborná škola služeb a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava už 21. ročník soutěže CESOFOTO pro žáky prvních až čtvrtých ročníků oboru fotograf z celé České republiky. Soutěžilo se celkem v pěti kategoriích rozdělených podle jednotlivých ročníků a do republikového finále nakonec postoupili mladí fotografové, kteří se ve školním kole umístili do 10. místa. Odborná porota složená z profesionálních fotografů pak na začátku prosince vybrala nejlepší soutěžní práce.

   
 • Oxid uhelnatý: tichý zabiják, který nebolí (4.12.2020)

  Není vidět ani cítit a přesto má v Česku ročně na svědomí asi 150 lidských životů. V našich domácnostech obvykle vzniká špatným spalováním, nejčastěji u karmy v koupelně, plynového kotle nebo kamen. Jeho zásadní nebezpečí spočívá v tom, že je bez zápachu, tudíž i jeho vysoké koncentrace jsou pro člověka nepostřehnutelné a může dojít k otravě a následně i smrti.

   
 • Jednání Krizového štábu Kraje Vysočina: Vysočina hlásí připravenost na dobrovolné antigenní testování pedagogických pracovníků (3.12.2020)
   
 • Předsedou Asociace krajů České republiky se dnes stal hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (3.12.2020)

  V čele Asociace krajů ČR stojí od dnešního dne hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. Byl zvolen 13 hlasy hejtmanek a hejtmanů ze 14 hlasujících. Místopředsedou se na prvním ustavujícím zasedání asociace v novém složení stal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Do politického grémia Asociace krajů ČR byli kromě předsedy a místopředsedy AKČR odsouhlaseni hejtman Libereckého kraje Martin Půta, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib a hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

   
 • Informace o režimu přijímacích zkoušek na střední školy a o maturitních zkouškách (2.12.2020)

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy tento týden na svých www stránkách informovalo o průběhu přijímacích zkoušek na střední školy, závěrečných zkoušek a o průběhu maturit. Termín uvedených zkoušek se bude odvíjet od data, kdy bude zrušeno krizové opatření vlády ohledně uzavření základních a středních škol. Jednotné přijímací zkoušky proběhnou nejdříve 14 dní po umožnění studentům vrátit se do škol, v případě maturity a závěrečných zkoušek to pak budou tři týdny. U přijímacího řízení na maturitní obory středních škol bude hlavní odlišností to, že ředitel školy sám rozhodne, jestli k přijímacímu řízení využije jednotnou zkoušku od Cermatu, nebo dá přednost zkoušce školní. Na státní části maturity se nic nemění, pouze nebude hodnocena známkami.

   
 • Evropské fondy po roce 2020: Budoucnost politiky soudržnosti v Česku (2.12.2020)

  V současné době jsou na úrovni Evropské unie i v České republice v plném proudu přípravy na nové programové období EU 2021–2027 a probíhají intenzivní vyjednávání o budoucí podobě politiky soudržnosti, možnostech a podmínkách poskytování podpory z evropských prostředků. Aktuálnější informace zejména o stavu přípravy a tematickém zaměření chystaných operačních programů na období po roce 2021 představí zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR a dalších národních orgánů už příští úterý 8. prosince 2020, a to formou videokonference prostřednictvím webové stránky www.dotaceeu.cz. Pro úplnost zazní v rámci konference také informace k dalším nástrojům a iniciativám, které jsou součástí plánu Next Generation EU a cílí na oživení ekonomiky ve členských zemích po pandemii onemocnění COVID-19.

   
 • Ve čtvrtek 3. 12. se otevírají krajská muzea a galerie veřejnosti. Počítat se musí s omezeními (2.12.2020)

  Podruhé v tomto roce se znovu otevírají veřejnosti sbírkotvorné organizace zřizované Krajem Vysočina, které musely být uzavřeny v souladu s vládním nařízením přijatým v důsledku nepříznivého vývoje koronavirové epidemie. Jediné Muzeum Vysočiny Pelhřimov zůstává uzavřené do pondělí 7. prosince, a to z důvodu dokončení výmalby hlavního schodiště. „Otevření muzeí a galerií má však daná striktní pravidla, a proto je potřeba počítat s omezeními v podobě počtu návštěvníků ve výši 25 procent kapacity, dodržování rozestupů a zákazu hromadění osob, používání dezinfekce u vstupu a roušek ve všech vnitřních prostorách,“ sdělil Roman Fabeš, radní pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů s tím, že další aktuální informace včetně například mimořádných návštěvních řádů jsou k dispozici na webových stránkách jednotlivých organizací.

   
 • Odstartovaly práce na rekonstrukci urgentního příjmu v pelhřimovské nemocnici (2.12.2020)

  V plném proudu jsou plánované stavební úpravy urgentního příjmu Nemocnice Pelhřimov. Moderní zázemí vzniká v těsné blízkosti chirurgických ambulancí a dosavadního urgentu. Současná Emergency je přestěhovaná do prostor interních ambulancí. Návštěvníků areálu ani pacientů nemocnice se stavební úpravy nijak nedotknou. Stavbu nové Emergency, která vyjde na více než 18 milionů korun, financuje Kraj Vysočina. Práce by měly být hotové v květnu 2021.

   
 • Testování na protilátky COVID-19 v Nemocnici Nové Město na Moravě (1.12.2020)

  Dnešním dnem je na Vysočině spuštěna nová služba nabízející test na přítomnost protilátek COVID-19 pro samoplátce. Tuto službu nabízí Nemocnice Nové Město na Moravě. Vyšetření stojí 500 korun a provádí se odběrem žilní krve. Samoplátci se na tento test mohou objednávat prostřednictvím aplikace odbery.kr-vysocina.cz, kde lze provést i platbu. Výsledkem vyšetření bude orientační informace pro samoplátce, zda v minulých měsících prodělali onemocnění COVID-19. Jak informovala Klára Jiráková, koordinátorka odběrových míst Kraje Vysočina, výsledky a potvrzení o vyšetření s výsledkem, které však slouží pouze pro informaci a nemohou být použity jako doklad o bezinfekčnosti, budou zaslány formou SMS do 48 hodin. Bude možné je také vytisknout z krajské aplikace odbery.kr-vysocina.cz, kde se zájemci na test objednali. Pro více informací volejte COVID linku Kraje Vysočina 564 602 602.

   
 • Informace k dobrovolnému testování učitelů (1.12.2020)

  Všech pět krajských nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina se připravuje na spuštění dobrovolného testování učitelů a vychovatelů formou tzv. antigenních testů. Testování by mělo probíhat od 4. do 18. prosince. „Technicky i personálně jsme víceméně připraveni. Čekáme na dodání testů, které byly objednány minulý týden. Pokud dorazí včas, tak testování může opravdu v pátek začít. Upravován je i současný rezervační systém, který by měl být spuštěn ve čtvrtek,“ uvedl dnes náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný s tím, že neexistuje žádný předběžný údaj o zájmu učitelů o toto testování, je tedy velice složité nastavit kapacity odběrových míst.

   
 

Zobrazeno je 13 z celkem 53 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3-  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2020 > Tiskové zprávy - prosinec 2020

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 7343

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek