Cesta: Titulní stránka > Pavel Franěk - 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Tiskové zprávy - prosinec 2020

 
 
 • AKTUÁLNĚ: Antigenní testování veřejnosti v Kraji Vysočina (15.12.2020)

  Na bezplatné antigenní testování pro širokou veřejnost je možné se na Vysočině registrovat prostřednictvím aplikace odbery.kr-vysocina.cz. K 15. 12. 2020 byly provedeny více než dva tisíce rezervací. „Testování je v případě Vysočiny možné jak na odběrových místech krajských nemocnic, tak prostřednictvím některých privátních laboratoří. Bezplatné testování na Vysočině bude zahájeno ve středu 16. prosince 2020. Termíny jsou v rezervačním systému stále postupně doplňovány a přidávány, využít lze termíny prozatím až do 15. ledna 2021. Děkujeme veřejnosti za trpělivost a za ochotu využívat rezervační systém, což velmi urychluje administraci testu v místě odběru,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

   
 • Symbolická odměna za aktivní inovativní přístup k distanční výuce míří k učitelům (15.12.2020)

  Symbolické odměny za mimořádně aktivní přístup k výuce v období pandemie COVID-19 pro třicítku zřizovaných středních škol dnes projednala rada kraje. „Obě vlny pandemie výrazně zasáhly do výuky ve všech školách. Jak na jaře, tak nyní školy přešly na distanční výuku, případně na kombinovanou formu vzdělávání, což na učitele a učitelky kladlo zvýšené nároky. Dnes bylo rozhodnuto odměnit nejaktivnější pedagogy krajem zřizovaných škol, kteří metodicky vedli zavádění nových technologií do výuky, stáli za nastavením a vyladěním nového stylu výuky nebo byli trpělivými mentory pro své kolegy a žáky škol,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jan Břížďala.

   
 • Vysočina gratuluje: Středoškoláci v distancu navrhli chytrou domovní regulaci a zábavné trénování matematiky (14.12.2020)

  Distanční výuka na středních školách na Vysočině dala studentům příležitost dopracovat vlastní originální IT projekty. Do Krajem Vysočina vyhlášené soutěže se během podzimu přihlásilo 34 mladých vývojářů, porota se následně věnovala videím s jejich nahranými prezentacemi. Odborníky oslovila sofistikovaná několikrát upravená domovní regulace studenta SPŠT Pavla Kubiše nebo výukový program matematiky pro žáky prvního ročníku základních škol týmu Martina Lahučkého. Nejlepších pět přihlášených projektů svým autorům zajistilo novou techniku v podobě tabletu nebo mobilních telefonů. K výhře dnes hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek pogratuloval nejlepším týmům on-line.

   
 • Pohled na lesní hospodářství v roce 2021 (14.12.2020)

  Pohledem meteorologů a dle výstupů z měřících stanic, tak letošní rok byl nadprůměrný z pohledu srážek. Obdobně srážkově vydatný byl naposledy rok 2010, kdy v našem kraji napršelo 842 mm. Následující roky byly výrazně srážkově chudší, což znamenalo značné navýšení srážkového deficitu. Ke konci listopadu letošního roku byl průměrný úhrn srážek v Kraji Vysočina 804 mm, což je 131 mm a 119 % nad dlouhodobým normálem.

   
 • Spuštění registrace na antigenní testy pro veřejnost (14.12.2020)

  Kraj Vysočina otevřel možnost objednat se na antigenní testy v rámci plošného dobrovolného testování veřejnosti na COVID-19. Občané mohou registraci na antigenní test provést už nyní v aplikaci Kraje Vysočina pro odběry https://odbery.kr-vysocina.cz. Věnujte prosím pozornost následujícím informacím, které jsou nezbytné pro zdárně provedenou registraci. Další termíny budou do systému přidávány tak, jak dovolí personální situace krajských nemocnic a jejich partnerů. Děkujeme veřejnosti za trpělivost.

   
 • Inovace roku 2020: PBS Velká Bíteš byla oceněna za vývoj nové ekologičtější slitiny (11.12.2020)

  První brněnská strojírna Velká Bíteš (PBS), a.s., byla oceněna čestným uznáním za vývoj nových typů přesných odlitků v soutěži Inovace roku 2020. Oceněná inovace spočívá ve vývoji nové superslitiny na bázi niklu a kobaltu, která zaručuje vyšší životnost výrobků a díky použitým technologiím je také výrazně šetrnější k životnímu prostředí. „Zisk čestného uznání je oceněním dlouholeté výzkumné a vývojové činnosti společnosti PBS Velká Bíteš, která je významným slévárenským podnikem nejen na národní, ale i celosvětové úrovni. Jedná se o druhou oceněnou inovaci v oblasti strojírenství z Vysočiny v rámci 25leté historie této soutěže. Mojí vizí je zasadit se o to, aby obdobných inovačních projektů vznikalo v kraji více a dařilo se na ně navazovat další spolupráci, která přispěje k celkovému rozvoji regionu,“ popisuje Hana Hajnová, první náměstkyně hejtmana pro oblast regionálního rozvoje. Cenu Inovace roku udílí společnost Asociace inovačního podnikání ČR, z. s. pod záštitou prezidenta ČR.

   
 • Výzva pedagogům: Prosíme využijte nabídku bezplatného přednostního antigenního testování (11.12.2020)

  Zájem o bezplatné antigenní testování využilo v posledním týdnu na Vysočině 834 pedagogických pracovníků. Dalších 945 je jejich prozatím objednáno na vyhrazené testování v termínu do 17. prosince 2020. „Zájem o testování se na Vysočině nijak neliší od ostatních regionů. I přesto, že je testování pedagogických pracovníků dobrovolné, přimlouval bych se osobně za jeho absolvování. Pro ředitelky a ředitele školských organizací je to příležitost, jak ověřit aktuální situaci ve svých pedagogických týmech, zvláště pak v těch školách, kde není povinné nosit roušky,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jan Břížďala. Během prvního týdne testování se podařilo odhalit nákazu u 17 pedagogů v Kraji Vysočina a celkem u 400 pedagogů v celé České republice.

   
 • #BUĎSAFE: Nebezpečí́ sociálních sítí a víte o nich? (11.12.2020)

  Jsou sociální sítě bezpečné? Mohou být sdílené informace zneužitelné? Víte, co vaše děti dělají na sociálních sítích a proč je třeba mít o tom přehled? Na tyto otázky se snaží odpovědět nové preventivní video ze série #BUĎSAFE, kterou pro Kraj Vysočina natáčí známý parkurista a youtuber Jan Hanko. „Úvodní video celé série popisuje realitu dnešního online světa, ve kterém všichni žijeme. Nabízí reálný pohled na zkušenosti youtuberů a běžných uživatelů sociálních sítí. Své zkušenosti z praxe v něm popisuje i preventista z Krajského ředitelství Policie ČR,“ shrnuje obsah videa Hanko.

   
 • Turistický portál Vysočiny je druhý nejlepší v ČR (11.12.2020)

  Turistický portál Vysočiny získal Cenu ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci 2020. Umístil se na stříbrné příčce celostátní soutěže Zlatý erb v kategorii krajů a regionů. Diplom za druhé místo v celostátním kole soutěže převzal v pražské hale O2 Universum Tomáš Čihák, ředitel organizace Vysočina Tourism, která portál Vysocina.eu spravuje.

   
 • Jednání Krizového štábu Kraje Vysočina: Antigenní testování na Vysočině zatím odhalilo 13 covid pozitivních případů (10.12.2020)
   
 • Nadace ČEZ podpořila svým grantem další rozvoj Domova bez zámku (10.12.2020)

  V rámci dotačního programu Neziskovky 2020, který každoročně vyhlašuje Nadace ČEZ, získal Domov bez zámku, příspěvková organizace Kraje Vysočina, částku 100 000 Kč. Finance budou použity pro další rozvoj sociálních služeb v tomto pobytovém zařízení, určených osobám se zdravotním postižením.

   
 • Domov pro seniory Onšov obdržel 50 chytrých telefonů od společnosti Huawei (10.12.2020)

  Společnost Huawei se zařadila mezi významné dárce Domova Jeřabina Pelhřimov. Obyvatelům Domova pro seniory Onšov totiž na začátku prosince předala 50 chytrých telefonů Huawei Y6. Technologický gigant v čele s generálním ředitelem Huawei pro ČR, SR a Rakousko Willi Songem a výkonným ředitelem Huawei Technologies (Czech) s.r.o. Jamesem Tangem přivezl do zařízení chytré telefony, které obdrží obyvatelé domova. Díky nim budou moci sdílet okamžiky se svými blízkými a sledovat dění ve společnosti v době druhé vlny koronavirové pandemie.

   
 • Ježíšek naděluje zvířátkům, připojte se i Vy (9.12.2020)

  V rámci potravinové sbírky se v listopadu na Vysočině shromáždilo celkem 16,4 tun potravin, které najdou své uplatnění u osob v sociální nouzi a neskončí v popelnicích nebo na skládkách komunálního odpadu a nezatěžují tak odpadové hospodářství. „Málokdo ovšem ví, že Potravinová banka Vysočina, která sváží zboží z obchodních řetězců, předává některé potraviny, zeleninu a ovoce horší kvality do záchranné stanice v Pavlově nebo do jihlavské zoologické zahrady. Pomáhá tak snižovat plýtvání potravinami a zároveň obohacuje jídelníček zvířecím svěřencům výše uvedených organizací,“ informuje náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Lukáš Vlček.

   
 • Fotosoutěž Muzea Vysočiny Jihlava zná své letošní vítěze (9.12.2020)

  Již po sedmnácté se uskutečnila fotografická soutěž nesoucí název Photographia Natura, která má pokaždé jiné téma. „To letošní bylo spíše dokumentární a reportérské. Všichni, co se do soutěže aktivně zapojili, mají můj velký obdiv. Sešly se zajímavé a kvalitní snímky. Vítězům srdečně blahopřeji a přeji spoustu dalších zdařilých fotografických úlovků,“ vzkázal alespoň na dálku Roman Fabeš, radní pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

   
 • Odborná diskuze o polytechnickém vzdělávání (8.12.2020)

  Začátkem týdne se na Vysoké škole polytechnické Jihlava uskutečnila oborná diskuze k tématu polytechnického vzdělávání. O jeho vztahu k rozvoji regionu a významu při naplňování Inovační strategie ČR 2019–2030 diskutovala řada odborníků z veřejného, vzdělávacího i firemního sektoru. Kraj Vysočina dlouhodobě podporuje polytechnické vzdělávání, a to jak na úrovni předškolního, základního i středního vzdělávání. Jedná se o aktivity realizované v rámci systémových projektů, jako například IPO nebo Krajský akční plán vzdělávání, tak aktivity popularizačního typu, zapojující různé stavebnicové systémy do výuky na různých stupních vzdělávání – stavebnice Roto, Merkur a Teifoc, Lego Mindstorms, nebo složitější stavebnicové systémy pro střední školy typu Kaipan.

   
 • Kraj Vysočina zakoupil do Zakarpatí nové počítače s výukovým programem, dar musí ještě odsouhlasit krajské zastupitelstvo (8.12.2020)

  Do partnerského regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny pořídil Kraj Vysočina 21 notebooků vybavených softwarem Class manager. Ten umožní mimo jiné vytvořit si v rámci výuky virtuální třídu, sdílet navzájem výukový obsah, zadávat a hodnotit úkoly nebo využít dalších výukových programů, které pak bude Class manager centrálně spravovat. „Pro pilotní projekt v oblasti IT byla vybrána jedna třída ZŠ č. 3 v Užhorodě, kde se vyučuje český jazyk, a která splňuje i požadavky na internetové připojení,“ přibližuje hejtman Vítězslav Schrek a dodává, že dar bude poskytnut prostřednictvím dobročinného fondu ViZa a předán při nejbližší pracovní cestě do Zakarpatí. Pořízení zvýhodněných notebooků včetně programového vybavení za 207 139,90 Kč budou ještě schvalovat krajští zastupitelé na posledním zasedání 22. prosince.

   
 • Vysočinu bude v Evropském regionu Dunaj – Vltava zastupovat Hana Hajnová (8.12.2020)

  V následujících čtyřech letech bude Kraj Vysočina v politickém Presidiu pracovního společenství Evropský region Dunaj-Vltava zastupovat náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová a případně radní kraje pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Roman Fabeš.

   
 • Kraj Vysočina do konce roku požádá o navýšení dotací na kotlíky (8.12.2020)

  V maximální snaze o uspokojení všech žadatelů o kotlíkové dotace, kteří podali žádost o dotaci v rámci poslední třetí výzvy v řádném termínu do 13. 11. 2020, realizuje Kraj Vysočina všechny kroky k zajištění financování těchto projektů. Do konce roku proto na ministerstvo životního prostředí odejde žádost o poskytnutí dalších finančních prostředků, které by měly pokrýt žádosti o dotace podané od září do listopadu 2020. Podle informací Hany Hajnové, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje jde o 253 prozatím nekrytých žádostí.

   
 • Pedagogové mají zatím o dobrovolné testování malý zájem (7.12.2020)

  Do pondělí 7. prosince projevilo zájem o dobrovolné antigenní testování na Vysočině pouze 366 pedagogických pracovníků. Zatím nejvíce se jich k testování objednalo na Třebíčsku. Výjezdový tým tam stihl otestovat během prvního dne 126 osob. K dnešnímu dni jich je v databázi už 190. Nejmenší zájem o testování je zatím na Pelhřimovsku, prostřednictvím elektronického objednávání projevilo zájem o antigenní testování jen 26 pedagogů. Podle informací Kláry Jirákové, krajské koordinátorky odběrových míst, vyjedou do terénu od 9. prosince testovat i dva týmy Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina.

   
 • Novinky ve veřejné dopravě na Vysočině (7.12.2020)

  S ohledem na rozvolňování epidemiologických opatření se postupně vrací do normálu veřejná doprava. V polovině listopadu se zpět vrátila většina původních linkových autobusů nabízených v pracovní dny. Operativně doplňujeme po domluvě s autobusovými dopravci, dle vytížení posilové spoje. Od 1. ledna 2021 bude plnohodnotně obnovena i nabídka víkendové linkové (autobusové) dopravy dle systému Veřejné dopravy Vysočiny (VDV).

   
 

Zobrazeno je 20 z celkem 53 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2020 > Tiskové zprávy - prosinec 2020

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 7346

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek