Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Tiskové prohlášení hejtmana kraje Vysočina

Považuji za nutné reagovat na včerejší tvrzení lékaře a současného ministra zdravotnictví Leoše Hegera o odpovědnosti krajů za platy zdravotníků a tudíž za jejich odměňování. Upozorňuji, že veškerou odpovědnost za systém financování zdravotnictví a řízení vzdělávání lékařů a tudíž za jejich odměňování nese v této republice v prvé řadě ministerstvo zdravotnictví. To kromě absolutně nefunkčního a tvrdě kritizovaného plánu vzdělávání mladých lékařů připravuje a předkládá návrhy úhradové vyhlášky, která opakovaně krátí platby zdravotních pojišťoven za provedené úkony pro nemocnice. Krátí tak prostředky, ze kterých jsou lékaři v nemocnicích placeni. Placeni na základě tabulek dalšího z ministerstev - ministerstva práce a sociálních věcí.
 

 
 

Jen pro úplnost dodávám, že úkolem zřizovatelů - v našem případě krajů, je především zajistit odpovídající podmínky pro důstojný pobyt pacientů a plnohodnotný chod nemocnic. To kraj Vysočina zodpovědně plní a nemá k tomu, jako v případě fakultních nemocnic, dostatek finančních prostředků ze státního rozpočtu. Souhlasím s kolegy hejtmany, že zde opakovaně selhala už vedení ministerstev zdravotnictví za vlády Mirka Topolánka a Jana Fischera, která ignorovala varování o podfinancování regionálního zdravotnictví.

 

  • MUDr. Jiří Běhounek
    hejtman Vysočiny
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.12.2010 / 14.12.2010

Počet návštěv: 21316
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek