Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy > Mezinárodní projekty OI > Projektoví partneři


 

Tisková zpráva: Konference v Cardiffu ukázala digitální spolupráci jako cestu k lepší konkurenceschopnosti

delan logo
Více malých firem musí spolupracovat elektronicky, pokud chtějí v budoucnu konkurovat na globálních trzích. To byl hlavní vzkaz konference s titulem Digital collaboration 2012, která proběhla 18. října v Cardiffu, a která rovněž symbolizuje dokončení tříletého evropského projektu DE-LAN, financovaného z programu INTERREG IVC, kterého se účastnil Kraj Vysočina.
 

 
 
DE-LANÚčastníci konference se dozvěděli, jak může online spolupráce pomoci malým a středním podnikům (MSP) zvýšit vlastní kapacity, sdílet zkušenosti, dosáhnout úspor, urychlit inovace, předejít izolaci a jak dostat se na výnosné světové trhy.

Účastníkům konference prezentovali příklady digitálních ekosystémů zástupci firem jako IBM či Amazon, ale i představitelé malých lokálních firem jako Geosho. Své zkušenosti představily i univerzity např. litevská KTU a regiony, mezi nimiž byl i Kraj Vysočina, který prezentoval shrnutí úspěšných faktorů a překážek vedoucích ke vzniku digitálních ekosystémů, které analyzoval z pozice partnera zodpovědného za realizaci pilotních projektů.

Vedoucí odboru informatiky krajského úřadu Petr Pavlinec k tomu prohlásil, že „digitální spolupráce představuje ideální příležitost pro malé firmy z regionů, jak prosadit svoje produkty a služby na širším trhu a konkurovat tak nadnárodním korporacím. Umožní nám zvýšit ekonomický rozvoj regionu, a tak zkvalitnit život našim občanům.“ 


Více o projektu DE-LAN na www.delanproject.eu.

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Tisková zpráva: Konference v Cardiffu ukázala digitální spolupráci jako cestu k lepší konkurenceschopnosti
 

Zodpovídá: Radek Bejdák
Vytvořeno / změněno: 8.11.2012 / 8.11.2012
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 14588
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek