Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Tisková konference uzavřela třídenní návštěvu prezidenta na Vysočině

Tisková konference uzavřela třídenní návštěvu prezidenta na Vysočině
Poslední den oficiální třídenní návštěvy Kraje Vysočina strávil prezident Miloš Zeman v doprovodu hejtmana Jiřího Běhounka v Heřmanově na Žďársku. Obec, která je Vesnicí Kraje Vysočina roku 2017, v zastoupení starostky Pavly Chadimové uvítala vzácného hosta chvíli před polednem, následovalo setkání s občany, tradiční diskuze, podpis prezidenta do pamětní knihy obce, dekorování praporu obce prezidentskou stuhou i předání daru.
 

 
 

Prezident dostal publikaci o Heřmaně a také dárkový koš. „V koši pan prezident najde makové buchty, které naše maminky upekly, protože pan prezident je má rád, heřmanovskou jeřabinku, bylinky a pak jednu zajímavost – heřmanovskou kouli, protože v blízkosti vesnice se nachází vzácné mineralogické naleziště,“ prozradila při předávání daru starostka Pavla Chadimová.


Třídenní návštěvu Miloše Zemana na Vysočině uzavřela odpolední tisková konference. „Až na průtrž mračen v Třešti jsme zvládli program excelentně a věřím, že návštěva Vysočiny byla příjemným úvodem pro dovolenou pana prezidenta, která bude následovat,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek, který předal slovo prezidentovi Miloši Zemanovi. „V tomto prostoru byly původně ovce, které jsme odehnali, aby nerušily novináře, a zůstal zde pouze Ovčáček, takže alespoň něco,“ zavtipkoval hned v úvodu Miloš Zeman a následně zmínil dvě vážná témata, když se vrátil k návštěvě Jaderné elektrárny Dukovany. „Jsem velmi rád, že nejen pracovníci a vedení elektrárny, ale také celá Vysočina podporuje fungování jaderné elektrárny,“ okomentoval a přesunul se k tématu jaderného úložiště. „Na Vysočině máte vytěžený uranový důl v Dolní Rožínce a já bych byl velmi rád, kdyby úložiště vzniklo právě v této naprosto bezpečné oblasti,“ nechal se slyšet prezident. „Podle vyjádření expertů to přímo v dole nebude pravděpodobně možné, nicméně vzhledem k tomu, že chceme provozovat jadernou energetiku, musíme řešit, jak budeme nakládat s jaderným odpadem,“ reagoval na dotaz novinářů hejtman Jiří Běhounek s tím, že v úvahu připadají i lokality v blízkosti jaderných elektráren Temelín a Dukovany.


Na závěr prezident Miloš Zeman prozradil, jak plánuje strávit svou letní dovolenou v Novém Veselí. „Pan hejtman mi věnoval krásnou knihu – turistickou encyklopedii Vysočiny, takže předpokládám, že podniknu několik výletů podle této turistické encyklopedie, jistě vytáhnu člun a také se těším na setkání s přáteli,“ svěřil se prezident, který na závěr poděkoval za přátelské přijetí občany i zástupci kraje, měst a obcí jeho milovaného kraje, a od hejtmana Jiřího Běhounka převzal koš regionálních potravin. 


mz

mz

mz

mz

mz

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.6.2017 / 30.6.2017

Počet návštěv: 5211
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek