Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Tesaři a elektrikáři z jihlavské stavebky jeli na zkušenou do Finska

Tesaři a elektrikáři z jihlavské stavebky jeli na zkušenou do Finska
Tři žáci oboru tesař a čtyři budoucí elektrikáři ze Střední školy stavební Jihlava vycestovali v polovině dubna na třináctidenní odbornou stáž v rámci programu Erasmus + do finského města Tampere. Partnerská škola ležící v příměstské části Kangasala má podobné zaměření jako jihlavská stavební škola, tedy zaměření na stavební a dřevařské obory. Většinu stáže strávili žáci společně s finskými kolegy na stavbě dvou rodinných domů, které se staví na zakázku pro konkrétního klienta. Měli možnost se seznámit s typickou stavbou finského rodinného domu formou suché výstavby ze dřevěných prvků s patřičnou vrstvou tepelné izolace.
 

 
 

Budoucí elektrikáři se pak v průběhu stáže seznámili a naučili, jak se v typických finských domech provádí elektrický rozvod a jaká jsou specifika takovéto práce. „Pro naše žáky oboru tesař i elektrikář byla tato stáž velice přínosná, protože v České republice se stále ještě staví spíše tradiční metodou takzvané „mokré“ výstavby a čistých dřevostaveb v segmentu rodinných domů je jen něco okolo 10 až 20 %,“ uvedl Jaroslav Vymazal, zástupce ředitele SŠS Jihlava pro praktickou výuku.


Po práci, popřípadě o víkendu, navštívili žáci zajímavá místa a dominanty Tampere, jako například rozhlednu Näsinneula (168m), rozhlednu Pyynikki, zátoku u jezera Pyhä a další. Zážitkem pro žáky byl také pobyt v místní sauně - Kaupinojan - s následným koupáním v jezeře Näsi, které mělo teplotu okolo pouhých pěti stupňů Celsia.

 

Výměnné stáže žáků odborných předmětů fungují na jihlavské stavebce pravidelně a dlouhodobě. Na zkušenou do zahraničí vyjeli už desítky žáků a například letos v březnu přivítala jihlavská škola osm francouzských učňů specializujících se na práci s kovem.

 

finsko

finsko

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Tesaři a elektrikáři z jihlavské stavebky jeli na zkušenou do Finska
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.5.2018 / 4.5.2018

Počet návštěv: 1243
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek