Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2016 > Červenec


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Téměř čtyřicítka nadšenců absolvovala první přednášky Letní školy seniorů

Letní škola seniorů
První den Letní školy pro seniory Kraje Vysočina patřil přednášce Ivy Georgievové s názvem Aby stáří nebolelo. Lektorka strávila dopoledne v Brtnici a odpoledne přinesla zaručené tipy na zdraví od našich babiček 28 zájemcům v kulturním domě v Třešti. Dneškem tak odstartoval třetí ročník projektu Kraje Vysočina, který na devíti místech ve všech okresech Vysočiny, představí celkem pět zajímavých témat.
 

 
 

Do Třeště přijel zvídavé seniory pozdravit radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál. „Témata jsme pro vás vybírali velmi důkladně a já věřím, že každá z přednášek se vás do jisté míry dotýká, může vám být užitečná nebo vás jen inspiruje,“ uvedl radní Petr Krčál, který seniorům popřál hodně zdraví, elánu do života a inspirován písní od Hany Zagorové také co nejčastěji blankytné nebe ve smyslu stále dobré nálady.


Šest z celkem devíti zastávek po Vysočině je oproti minulému ročníku nových. Vybraní lektoři se poprvé podívají do Brtnice, Měřína, Číměře, Třebíče, Humpolce a Ždírce nad Doubravou. Největší zájem se předpokládá u kurzu s názvem Uzel na paměti, aneb paměťové techniky s lektorkou Janou Vejsadovou, Život kosmonauta na oběžné dráze v podání Tomáše Přibyla a také Zahrada pro radost i zdraví v režii Petera Gajdoština. „Ze zkušeností na každém místě počítáme se zájmem přibližně třiceti seniorů, pokud ale dorazí více zájemců, dveře před nimi určitě nezabouchneme a vždycky pro ně místo najdeme,“ vysvětluje Táňa Křížová, která má na Krajském úřadě Kraje Vysočina projekt Letní školy seniorů na starosti, a zároveň připomíná, že všechny přednášky jsou zdarma!


Zájem o Letní školu seniorů se zvyšuje. V minulém druhém ročníku navštívilo byť jen jednu z přednášek dohromady 1168 posluchačů, kteří mají chuť a elán se dozvědět něco nového. Největší zájem měli v prvních dvou ročnících starší lidé ve Velké Bíteši, následovaní v roce 2014 Světlou nad Sázavou a v roce 2015 Chotěboří.


Přehled všech přednášek, termínů i míst najdete v příloze.


  • Více informací Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 724 650 136, e-mail: krizova.t@kr-vysocina.cz

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Téměř čtyřicítka nadšenců absolvovala první přednášky Letní školy seniorů
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 11.7.2016 / 11.7.2016

Počet návštěv: 2316
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek