Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Tematická exkurze pro účastníky Celokrajských přehlídek badatelské, konstrukční a řemeslné tvořivosti mladých

V rámci projektu Přírodní a technické obory – výzva pro budoucnost se 2. Června 2015 uskutečnila Jednodenní tematická exkurze pro oceněné žáky druhého stupně základních škol a studenty středních škol v Kraji Vysočina, kteří v měsíci dubnu reprezentovali svoji školu na Celokrajských přehlídkách badatelské, konstrukční a řemeslné tvořivosti mladých.
 

 
 

V dopolední části účastníci navštívili ZOO Jihlava, kde pro ně pracovníci ZOO připravili komentovanou prohlídku se vzdělávacím programem na téma Africkou savanou. Mladí studenti si mohli prohlédnout několik druhů exotických zvířat, k nimž průvodci připojili zajímavosti nejen z jejich života a chování v ZOO a Africe, ale také o jejich ochraně, ekologii jako součásti ochrany přírody.

 

Exkurze poté pokračovala návštěvou společnosti Jihlavan Airplanes. Zde měli návštěvníci možnost projít výrobní halou, ve které se vyrábí letecká hydraulika a komponenty pro letecký průmysl a montují se součástky do ultra lehkých letadel. Velké nadšení vyvolalo u školáků zařízení simulující let letadlem, a ten, kdo chtěl, si mohl sám vyzkoušet řízení letedla na simulátoru letu.

 

Dějištěm třetí a poslední části dne exkurze bylo jihlavské sídlo Kraje Vysočina. V jeho prostorách se uskutečnila vědecká show takzvaných „populizátorů“ vědy. Byli jimi vědečtí pracovníci z Akademie věd ČR. Nejprve s žáky prohovořili problematiku nebezpečí elektrické energie a vysokého napětí, kterou doplnili o zajímavé pokusy a praktické ukázky využití pružnosti a pevnosti materiálů. Poté se všichni „přenesli“ nad planetu Zemi, aby si dokázali, co a je a není možné v atmosféře a vesmíru, a vysvětlili si, proč jsou filmové scény sci-fi filmů tak nešťastně nevědecké.

 

Projekt CZ.1.07/1.1.00/44.0003 Přírodní a technické obory – výzva pro budoucnost

 

Publicita

 

 

 

 

 

 

  • Více informací Terezie Doleželová, odbor školství, mládeže a sportu, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: dolezelova.t@kr-vysocina.cz
 

Tematická exkurze pro účastníky Celokrajských přehlídek badatelské, konstrukční a řemeslné tvořivosti mladých

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Tematická exkurze pro účastníky Celokrajských přehlídek badatelské, konstrukční a řemeslné tvořivosti mladých
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.6.2015 / 4.6.2015

Počet návštěv: 2931
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek