Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2016 > Červenec


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Tečku za prezidentskou návštěvou udělali občané v Bystřici nad Pernštejnem

Třídenní program prezidenta České republiky Miloše Zemana na Vysočině skončil. Poslední den jeho návštěvy bylo připraveno setkání se zemědělci v Nové Vsi u Nového Města na Moravě, návštěva Bystřice nad Pernštejnem a krátká prohlídka ekologického centra Eden. Prezident České republiky po zakončení cesty pro kraji odjel na pětidenní dovolenou, kterou opět stráví na Vysočině.
 

 
 

Téma: Zemědělství

Z diskuze prezidenta České republiky Miloše Zemana se zástupci zemědělců z celého regionu vyplynulo, že v současné době není příznivá doba pro produkci vepřového masa, ale hlavně mléka. Důvodem je razantní pokles cen těchto komodit, za kterým stojí nadměrná nabídka na světových trzích. Zemědělci proto volají po rychlém opatření, které by jejich ekonomické propady pod výrobní náklady, alespoň částečně kompenzovalo. Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, který se intenzivně problematice věnuje a doprovází regionální chovatele na jednání s klíčovými úřady je tu velká obava ze zániku některých chovů zvířat. Společně se zemědělci navrhujeme, aby byly zavedeny přísné cení kontroly pro dovoz zemědělských položek a apelujeme na ministra zemědělství Jurečku, aby připravil a rychle realizoval tituly na podporu zemědělské výroby,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že jeho úřad nechává právě nyní zpracovávat bleskovou analýzu regionálního zemědělství, tak aby měl v ruce relevantní údaje, které bude používat Kraj Vysočina i Krajská agrární komora při vyjednávání o pomoci.

 

Téma: Bystřice nad Pernštejnem a Eden

Poslední zastávkou prezidenta České republiky po Vysočině byla Bystřice nad Pernštejnem. Prezident nezapomněl připomenout vazby své rodiny na toto město, kde vyrůstala jeho manželka. Na jeho vystoupení čekalo na opraveném náměstí více než dva tisíce lidí. Stejně jako v ostatních městech je zajímal jeho názor na výsledky referenda ve Velké Británii a důsledky vystoupení partnerské země z EU, padaly otázky týkající se sociální oblasti. Pro závěr návštěvy a také tradiční tiskovou konferenci byl vybrán areál ekologického centra Eden.

 

Prezident České republiky Miloš Zeman navštívil Kraj Vysočina 29. června až 1. července 2016.

 

  •  tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Tečku za prezidentskou návštěvou udělali občané v Bystřici nad Pernštejnem
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.7.2016 / 2.7.2016

Počet návštěv: 2181
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek