Kontakty

Ministerstvo dopravy ČR
Ing. Luděk Sosna, Ph.D.
Ředitel odboru strategie
e-mai: ludek.sosna@mdcr.cr 

Ing. Jindřich Kušnír
Odbor drah, železniční a kombinované dopravy
Tel.: 225 131 361, e-mail: jindrich.kusnir@mdcr.cz

Správa železniční dopravní cesty
Bc. Marek Binko
Ředitel odboru strategie
Tel.: 972 235 430, e-mail: binko@szdc.cz 

Ing. Jan Šulc
Odbor strategie, oddělení koncepce
Tel.: 972 235 366, e-mail: sulcJa@szdc.cz

Mgr. Jakub Ptačinský
Tiskový mluvčí
Tel.: 722 177 052, e-mail: ptacinsky@szdc.cz

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Tečka za výběrovými řízeními: Vybraní ředitelé sociálních zařízení převzali jmenovací dekrety

Milá povinnost čekala tento týden na čtyři nově vybrané ředitele příspěvkových organizací Kraje Vysočina v sociální oblasti. Z rukou krajského radního Petra Krčála převzali jmenovací dekrety. Pracovních povinností se v ředitelské funkci ujmou od příštího roku. Silvie Tomšíková nastoupí na post ředitelky ÚSP v Křižanové, Helena Chalupová povede Domov pro seniory Koutkova – Kubešova v Třebíči, Hana Šeráková bude řídit Domov bez zámku v Náměšti nad Oslavou a Vladimír Frič bude novým ředitelem Domova ve Věži.
 

 
 

„Stávající ředitelé odcházejí v příštím roce do penze. Jejich nástupci vzešli z výběrového řízení, které kraj na ředitelské pozice příspěvkových organizací poskytující sociální služby vyhlásil plošně. Tímto jsme uzavřeli takřka celoroční práci,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál. Výběrová řízení probíhala ve třech etapách.

 

Noví statutáři budou mít před sebou několik úkolů. Ty souvisí nejen s aktuálním přechodem financování sociálních služeb, ale také s budoucností jednotlivých zařízení. „S Věží je spojená otázka transformace psychiatrické péče, v Křižanově je třeba řešit využití stávajícího objektu ústavu, v Třebíči je nutné navýšit počet lůžek pro lidi trpící Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence a Domov bez zámku musí bezproblémově fungovat coby první zařízení na Vysočině, které prošlo úplnou transformací,“ nastínil radní Krčál.   

 

S budoucími řediteli se setkala také náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Zuzana Jentschke Stöcklová. Před tím na Vysočině absolvovala jednání se zástupci neziskového sektoru a obcí v regionu. Tématem jejich schůzky byl již zmiňovaný přechod financování sociálních služeb. Náměstkyně zároveň potvrdila růst mezd zaměstnanců v sociální oblasti. „Platy pracovníků v sociálních službách se od listopadu navýší o 3,5 %,“ poznamenala Zuzana Jentschke Stöcklová.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.10.2014 / 24.10.2014

Počet návštěv: 10085
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek