Cesta: Titulní stránka > Vysočina bezpečný region


 

Taktické cvičení AMOK prověřilo spolupráci složek IZS při zákroku proti nebezpečnému střelci

AMOK
Policisté, hasiči a záchranáři působící v Kraji Vysočina prověřili součinnost při zákroku proti aktivnímu střelci. Taktické cvičení AMOK 2016 se odehrálo v úterý 25. října v budově SPŠ a SOU ve Friedově ulici v Pelhřimově. Podle scénáře cvičení vtrhli do školního objektu dva ozbrojení neznámí muži, kteří v době velké přestávky začali na chodbách střílet s cílem usmrtit nebo zranit co největší počet osob. Cvičení složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina přihlížel i hejtman Jiří Běhounek.
 

 
 

Cílem cvičení bylo procvičit spolupráci a koordinaci činností a postupů při zásahu složek IZS Kraje Vysočina v podmínkách mimořádné události. Úkolem zasahujících policejních složek bylo střelce co nejrychleji eliminovat, a tím prostor, kde k útoku došlo, zajistit pro následnou záchranu zraněných osob. „Je dobře, že Policie České republiky nacvičuje připravenost na tento typ mimořádných událostí. I když jde pouze o cvičení, praxe ukázala, že agresoři se tomuto způsobu útoků nevyhýbají a potřeba být připraveni, je reálná. Velmi oceňuji, že záchranné složky mají připraveny postupy pro případ těchto specifických událostí. Věřím, že ke skutečné události tohoto charakteru nikde v České republice nedojde,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek.


Cvičení se dále jako pozorovatelé zúčastnili někteří členové Bezpečností rady Kraje Vysočina, vedoucí představitelé všech cvičících složek, zástupci místní samosprávy a místních školských zařízení.

 

  • Zpráva zpracována z podkladů Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina
  • Více informací Dana Čírtková, tisková mluvčí PČR KŘP kraje Vysočina, e-mail: krpj.tisk@pcr.cz
  • Foto: Jaroslav Loskot
 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 26.10.2016 / 26.10.2016

Počet návštěv: 10204
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies