Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu


 

Také letos pokračuje spolupráce s Nadací dřevo pro život a Kronospanem v lesní pedagogice

Také letos pokračuje spolupráce s Nadací dřevo pro život a Kronospanem v lesní pedagogice
V minulém týdnu začala v sídle kraje další ze série akcí lesní pedagogiky. Skupina 25 dětí ze 4. třídy ZŠ Seifertova v Jihlavě se dozvěděla nejdříve formou prezentace a následně formou kvízů a interaktivních ukázek o práci lesníků, kteří se starají o sběr šišek a semen z listnatých dřevin, zalesňování – výsadbu sazenic, oplocování listnatých dřevin z důvodu ochrany před okusem zvěře, o práci s motorovou pilou nebo přibližování dříví koněm i moderní technikou, tedy harvestorem. Partner akce firma Kronospan prezentovala výrobu dřevěných desek, plovoucích podlah, obkladů, laminátů, obkladových panelů a OSB desek konkrétními ukázkami. Děti se po interaktivní přednášce rozdělily do šesti skupin a soutěžily v kresbě na dřevotřískové desky vyřezané ve tvaru jehličnatých a listnatých stromů.
 

 
 

„Na dřevěných deskových stromcích jsme viděli namalovanou lesní zvěř, plody stromů, houby, lesní techniku i těžaře. Téma ochrany lesů a péče o ně je v dnešní době více než aktuální, a proto děkuji dětem za jejich aktivní účast. Potěšilo mě, že všechny děti chodí pravidelně do lesa, a jak samy řekly, nikdy by v lese neodhodily žádné odpadky. Navíc mají docela přesnou představu o tom, co všechno se ze dřeva vyrábí,“ pochválil děti radní Martin Hyský. Kraj Vysočina ve spolupráci s firmou Kronospan a Nadací dřevo pro život uspořádaly osvětovou a výtvarnou akci pro děti už počtvrté.

 

Pozn.: Nadace dřevo pro život podporuje dřevo jako domácí obnovitelnou surovinu pro každodenní využití, a tím chrání neobnovitelné zdroje i pro další generace. Více informací o nadaci na www.drevoprozivot.cz


lesní pedagogika

lesní pedagogika

lesní pedagogika


lesní pedagogika


  • Eva Horná, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Také letos pokračuje spolupráce s Nadací dřevo pro život a Kronospanem v lesní pedagogice
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.4.2019 / 16.4.2019

Počet návštěv: 3301
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek