Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Světelská Akademie vystavila to nejlepší z prací studentů i pedagogů

Světelská Akademie vystavila to nejlepší z prací studentů i pedagogů
Pravidelně jednou za dva roky vždy na konci září představuje Uměleckoprůmyslová akademie ze Světlé nad Sázavou veřejnosti nejzajímavější výtvory svých žáků a učitelů. Letošní Bienále 2018 nabídlo to nejlepší z oborů sklo, keramika a porcelán, zahradní a bytová architektura, průmyslový design, kov, šperk, restaurování kamene, kamenosochařství a také design hraček. „Světelská Akademie i uměleckoprůmyslová škola v Heleníně jsou výstavní umělecké školy Kraje Vysočina. Jejich absolventi se rozhodně v uměleckých kruzích neztratí a jejich práce mají vždy punc originality i kvalitního řemeslného zpracování,“ uvedla při zahájení Bienále 2018 krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Součástí letošní přehlídky prací bylo také slavnostní otevření školní glyptotéky.
 

 
 

Nová glyptotéka světelské akademie představuje sbírku sádrových odlitků klasických sochařských děl, zejména z období antiky a renesance. „Tato unikátní sbírka bude pro naše žáky neocenitelným studijním materiálem. Zde si mohou naživo udělat představu o proporcích nebo výrazech jednotlivých soch, což jim výrazně pomůže v jejich tvorbě,“ vysvětlil význam glyptotéky ředitel školy Martin Kubín. V rámci Bienále je také každoročně udělováno několik žákovských ocenění. Cenu Kraje Vysočina letos získala Mirka Tesaříková za sadu mosazných šperků zdobených křišťálovou pryskyřicí. Šperky vznikly jako maturitní práce pod vedení Martiny Dulové.


Foto: radní Jana Fialová s autorkou šperků Mirkou Tesaříkovou

bienále

bienále

bienále

bienále

bienále


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Světelská Akademie vystavila to nejlepší z prací studentů i pedagogů
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.10.2018 / 1.10.2018

Počet návštěv: 1227
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek