Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Světelská akademie se chlubí nejlepšími díly svých studentů i pedagogů

Cena hejtmana
Aula Akademie – Vyšší odborné školy, Gymnázia a Střední odborné školy uměleckoprůmyslové ve Světlé nad Sázavou se v pátek 23. září odpoledne zaplnila pozvanými hosty. Pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jany Fialové, která do Světlé zavítala, se uskutečnilo setkání při příležitosti oslav 50. výročí založení školy spojené s osmým ročníkem mezinárodní výstavy BIENÁLE 2016. „Jsem pyšná, že Vaše škola začala psát další desítku své historie a je připravena i do budoucna vychovávat stovky a tisíce nových odborníků, po kterých je na trhu práce stálá poptávka,“ uvedla radní Kraje Vysočina Jana Fialová.
 

 
 

Už od roku 2002 přichází světelská akademie s koncepcí pravidelných výstav, na kterých představuje to nejlepší, co se na škole v předchozích dvou letech vytvořilo. Každý ročník má svůj vlastní katalog, který obsahuje nejen výrobky a práce studentů, ale i díla pedagogů – mistrů i výtvarníků. „Od začátku jsme chtěli, aby se studenti a pedagogové prezentovali společně. Navíc vyhlašujeme a oceňujeme nejlepší práce našich studentů a studentů partnerských škol. Každý ročník je tak pro nás výběrem, který reprezentuje školu na další dva roky,“ uvedl zástupce ředitele pro výtvarné obory Milan Krajíček.


Původně se výstava jmenovala Sklo a kámen, jak ale přibývaly výtvarné obory a později také obory zaměřené na kov a následně na průmyslový design a design interiérů, volila škola název Bienále.


Stejně jako v minulých ročnících bylo na slavnostním zahájení předáno několik cen včetně Ceny hejtmana Kraje Vysočina. Dále se předávaly ceny starosty města Světlá nad Sázavou, ředitele školy, hlavního výtvarníka školy i sponzorů. Na každém ročníku Bienále vystavují také partnerské školy světelské akademie. V minulých letech se jednalo například o Střední průmyslovou školu keramickou Bechyně, Střední uměleckoprůmyslovou školu sv. Anežky České, Český Krumlov, Vyšší odbornou školu sklářskou a Střední školu, Nový Bor, ale také Ostravskou univerzitu v Ostravě, Lauschaer Bildungswerk, Neuhaus nebo vídeňskou Wienerkunstschule.


  • tisk@kr-vysocina.cz
  • ilustrační foto: Cena hejtmana Kraje Vysočina - David Lhota, Ateliér sklo pod vedením MgA. Aleše Jírovce


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 29.9.2016 / 29.9.2016

Počet návštěv: 5159
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek