Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Studenti z Jihlavy, Havlíčkova Brodu a Telče bodovali v psaní na klávesnici

Klávesnice
Jedenáctý ročník Soutěže Talentů, tedy soutěže orientované na studenty prvních ročníků středních škol z celé republiky v grafických předmětech hostila tento týden Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava. Do Jihlavy dorazilo sedmnáct družstev a za klávesnice zasedla zhruba padesátka soutěžících. V soutěži družstev se nejlépe vedlo zástupcům Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy Telč, druhé místo oslavili studenti Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod.
 

 
 

Pořadatelé z jihlavské Obchodní akademie letos v kategorii družstev zůstali těsně pod stupni vítězů, tedy na čtvrtém místě. Z výsledkových listin lze vyčíst, že nejrychleji píšící účastnice soutěže Klára Pohlová z Obchodní akademie Břeclav opsala za deset minut text čítající 4202 znaků pouze s jednou chybou. Její rychlost v ovládání PC klávesnice tedy dosáhla 410 úhozů za minutu. Nejrychlejší písařkou z domácích (tedy závodníků reprezentujících Vysočinu) byla Zita Kovandová z OA a HŠ Havlíčkův Brod, která sice napsala téměř stejný počet znaků jako vítězka, ale osmkrát chybovala, což ji odsunulo na třetí místo.

 Obchodní akademie a jazyková škola Jihlava ovládla díky Petře Novotné a Míše Svobodové kategorii korektura textu. První dvě nejvyšší příčky zůstaly doma – pořádající škole.

 Výsledky Soutěže talentů 2012: www.oa-ji.cz/

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Studenti z Jihlavy, Havlíčkova Brodu a Telče bodovali v psaní na klávesnici
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.6.2012 / 15.6.2012

Počet návštěv: 4355
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek