Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Studenti z Brodu se zúčastnili prestižní soutěže ve Francii

Studenti z Brodu se zúčastnili prestižní soutěže ve Francii
Studenti OAHŠ Havlíčkův Brod Jakub Flégr a Adéla Dangová se na začátku tohoto týdne zúčastnili v Remeši mezinárodní soutěže hotelových škol ve vaření Trofej Philippa Milla. Pod přísným dohledem největších francouzských kuchařských hvězd, několika držitelů ocenění nejlepší kuchař Francie, připravovali slaný a sladký chod. „Studenti museli v časovém limitu připravit dva recepty za použití čtyř surovin, regionálních produktů ze čtyř koutů regionu Champagne-Ardenne: křepelek, medu, tvarohu a piva. Oba chody pak servírovaly šesti lidem,“ popsala Jana Fialová, krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu, která studenty z Vysočina ve Francii osobně podpořila. Garantem prestižní soutěže je remešský kuchař Philippe Mille.
 

 
 

Studenti z havlíčkobrodské hotelové školy vyrazil na podobnou soutěž vůbec poprvé, přesto se neztratil. Porotu zaujaly pokrmy natolik, že v náročné konkurenci obsadili čtvrté místo. Na soutěž studenty připravily učitelky odborných předmětů Marie Čápová a Hana Pertlová, která rovněž zasedla v porotě posuzující sladké chody. Soutěžící doprovázela také učitelka francouzštiny Marie Bohuslavová.

 

Zvítězil tým Francie, který se do mezinárodního finále probojoval přes výhru v regionálním kole, studenti z Belgie získali zvláštní ocenění za slaný chod a tým Japonska byl oceněný za sladký chod.


  • Jan Skála, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail skala.j@kr-vysocina.cz, tel.: 724 650 265
 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 2.12.2015 / 2.12.2015

Počet návštěv: 3973
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek