Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Studenti v Pelhřimově začnou školní rok v nových dílnách

Ilustrační foto
Kraj Vysočina dokončil rozsáhlou rekonstrukci a přístavbu dílen praktické výuky řemeslných oborů Střední školy Pelhřimov na Křemešnické ulici. Rekonstrukce probíhala téměř rok a kraj za ni zaplatil více než 34 milionů korun. Střední škola tak soustředila většinu své praktické výuky do jednoho areálu. Přemístění praktické výuky střední školy vyřešilo vlekoucí se problémy s organizací výuky a přesuny žáků po městě.
 

 
 

Rekonstrukce a přístavba jednoho z křídel areálu praktické výuky Střední školy Pelhřimov začala loni koncem května. Poté bude celý úsek praktického vyučování soustředěn do tohoto místa. Výsledkem ročního stavebního ruchu je přestavba stávající a nevyhovující budovy obrobny, rekonstrukce kotelny a novostavba nových dřevodílen. "Zhruba šest milionů korun stála učebna napěchovaná číslicově řízenými stroji, školáci se budou učit zacházet i s robotem. Stroje jsme sestěhovali ještě před prázdninami. Zbývá doladit jen několik maličkostí. Prvního září se tady začne normálně učit," uvedl pro regionální tisk učitel dřevooboru Jiří Němec. V nově rekonstruované patrové budově bude soustředěna praxe pro praktickou výuku kvalifikovaných řemeslníků v oborech truhlář a zámečník, operátor dřevařské a nábytkářské výroby. "Budou zde také umístěny moderně vybavené učebny pro výuku odborníků pro obsluhu CNC strojů a průmyslových robotů financované z krajských systémových projektů modernizace strojového vybavení technických středních škol. Nové prostory tedy využijí pro svou profesní přípravu mladí lidé z obou součástí školy," uvedla krajská radní pro oblast školství Marie Kružíková.

Po dobu přestavby byl veškerý technický inventář dílen včetně výuky přesunut do prostor praktické výuky v Pelhřimově u sila. Tento areál dnes již bývalých dílen škola během prázdnin opustí. "O budoucím využití volného areálu samospráva kraje Vysočina zatím nerozhodla. Leč jedna z možných variant využití budovy je uložení sbírek muzeí a galerií zřizovaných krajem Vysočina," uvedl náměstek hejtmana pro oblast majetku Libor Joukl.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Studenti v Pelhřimově začnou školní rok v nových dílnách
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.7.2009 / 29.7.2009

Počet návštěv: 24798
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek