Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Studenti světelské Akademie vystavili své umění

Studenti světelské akademie vystavili své umění
V pátek 26. září bylo na půdě Akademie ve Světlé nad Sázavou zahájeno už sedmé Bienále, kde studenti školy a jejich pedagogové představili v průběhu víkendu své umělecké výtvory. Slavnostního zahájení výstavy se zúčastnil také náměstek hejtmana Libor Joukl, který předal jedno z ocenění. Cenu Rady Kraje Vysočina si za masivní železnou plastiku s názvem Železniční uzel odnesli studenti oboru umělecko-řemeslné zpracování kovů Martin Pavel, Miloš Zahradník, Radek Kozák a Roman Pešl.
 

 
 

Ocenění studenti zdokonalující se v kovářském řemeslu ukázali svoji práci také přímo před procházejícími návštěvníky. „Z hlediska kvality výuky patří světelská Akademie ke špičkovým uměleckým školám. Kromě důrazu na řemeslné zpracování, se škola zaměřuje i na moderní technologie, kdy studenti využívají například CNC stroje nebo grafické programy s využitím 3D tisku,“ pochválil na půdě školy studenty a pedagogy náměstek Joukl.

 

Návštěva ve Světlé nad Sázavou byla jen jednou ze zastávek na pravidelných cestách Libora Joukla po Vysočině. „Ve své gesci mám dopravu a majetek, a proto se snažím co nejvíce jezdit do měst a obcí, abych zjistil přímo na místě stav krajských silnic i budov, ve kterých sídlí jednotlivé příspěvkové organizace. Znalost poměrů přímo v místě je pro rozhodování samosprávy nezbytná,“ doplnil náměstek Joukl. V pátečním programu náměstka hejtmana proto nechyběla ani kontrola postupu prací na zateplení Hotelové školy a Obchodní akademie v Havlíčkově Brodě na Kyjovské ulici nebo oprava silnice v Nové Vsi u Světlé nad Sázavou.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.9.2014 / 30.9.2014

Počet návštěv: 9491
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies