Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Studenti Střední odborné školy z Nového Města se blýskli v německých firmách

Opravář Junior NMnM
Třetím rokem se žáci učebních oborů novoměstské Střední odborné školy účastnili čtrnáctidenní praxe v německých firmách. Umožnil jim to projekt podporovaný Česko – německým fondem budoucnosti, společností Tandem a Řemeslnickou komorou v Chemnitzu. „Nejlepší truhláři, instalatéři a opraváři lesnických strojů se zapojili do běžného života německé firmy, kde měli možnost vyzkoušet si novodobé technologie, pracovat s moderními stroji, nástroji i s novými materiály,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová s tím, že každá podobná zkušenost je pro studenty velkým přínosem.
 

 
 

Truhláři se například podíleli na výrobě nábytku na zakázku i na jeho montáži u zákazníka, opraváři si vyzkoušeli drobné opravy a servisní práce na vozech Mercedes, Volkswagen a Audi a instalatéři pomáhali kromě jiného při zakázkách na vodovodní potrubí a solární systémy. „Práce to byla zajímavá a naši praktikanti při ní obstáli znamenitě. Kromě odborného rozvoje žáků splnila praxe v Německu i další cíle projektu. Kluci procvičili cizí jazyky, zorientovali se v neznámém prostředí, dokázali se o sebe postarat a navázali přátelské kontakty,“ vyjmenoval výhody projektu ředitel SOŠ Nové Město na Moravě Ivo Teplý, který věří, že se studentům nabité zkušenosti budou hodit, protože o dobré řemeslníky je v zahraničí velký zájem. Důkazem úspěchu je nabídka práce jednomu z truhlářů, kterého majitel firmy hned po vyučení zaměstná.

Škola bude v úspěšném projektu pokračovat i v příštích letech a odborná praxe v zahraničí se stane pevnou součástí vzdělávání v učebních oborech.

Studenti na praxi v Německu

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 13.4.2016 / 13.4.2016

Počet návštěv: 2138
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek