Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Studenti se učí francouzsky s rodilým mluvčím

Nicolas Singier
Na šesti krajských středních školách mají studenti od září možnost konverzovat francouzsky s rodilým mluvčím Nicolasem Singierem. Učí 18 hodin týdně na školách v Jihlavě, Třebíči, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově a nově také v Telči. Díky spolupráci s krajskou příspěvkovou organizací Vysočina Education ale navštěvuje i další školy po celém kraji.
 

 
 

Nicolas pochází z města Dunkerque, studoval španělštinu v Buenos Aires. Francouzštinu vyučoval před Vysočinou už tři roky na gymnáziu v Rakousku. „Všechny cizí jazyky jsou těžké, ale když se nastaví dobrá atmosféra a se studenty probíráme věci, které je zajímají, jde to snáz. V hodinách se tak nejčastěji věnujeme situacím z běžného života, médiím, internetu, prostě věcem, které pak využijí v praktickém životě. Škola jim jednak slouží a může to pro ně být i zábava,“ říká Singier.


Francouzský lektor chce využít rok na Vysočině i ke studiu češtiny. Podle svých slov jedině tak skutečně pozná místní kulturu a společnost, která mu připadá velmi bohatá a zajímavá. „Ve Francii o české kultuře moc nevíme, rád bych k osvětě osobně přispěl,“ doplňuje. Vysočinu si velmi rychle oblíbil, ve volném čase rád čte nebo v Jihlavě chodí na hokej.


Francouzský lektor je financován Krajem Vysočina a jeho partnerským regionem Champagne-Ardenne. Spolupráce v oblasti výuky francouzského jazyka probíhá už sedmým rokem a navazuje na další projekty v oblasti školství jako například možnost jednoletého studia českých středoškolských studentů ve Francii.  


  • Jan Skála, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 724 650 265, e-mail: skala.j@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Studenti se učí francouzsky s rodilým mluvčím
 

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 20.10.2015 / 20.10.2015

Počet návštěv: 4196
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek