Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Studenti havlíčkobrodského gymnázia už zkoušejí nové hřiště

Studenti havlíčkobrodského gymnázia už zkoušejí nové hřiště
Nové víceúčelové sportovní hřiště slouží od nového školního roku studentům gymnázia v Havlíčkově Brodě. Stavba hřiště na prostranství za gymnáziem začala v červnu letošního roku a práce trvaly necelé čtyři měsíce. Nyní už slouží pro výuku prostor s novou hrací plochou doplněný o doskočiště pro skok daleký. Náklady ve výši 6,5 milionu korun uhradil plně ze svého rozpočtu Kraj Vysočina, který je zřizovatelem školy.
 

 
 

V průběhu rekonstrukce došlo k výstavbě nové opěrné zdi i oplocení hřiště, které už nebyly v odpovídajícím technickém stavu. Původní písková hrací plocha byla nahrazena moderním vodopropustným tartanem s vyznačeným hřištěm pro házenou, volejbal, tenis a basketbal. Do prostoru sportoviště se podařilo umístit také doskočiště pro skok daleký. „Většina stavebních prací spočívala v modernizaci a zlepšování původního vybavení hřiště, tak aby splňovalo potřebné parametry pro kvalitní výuku tělesné výchovy. Novinkou je, že veškeré dešťové vody jsou nyní svedeny do retenční nádrže a odtud teprve do kanalizace,“ informoval náměstek hejtmana kraje Vysočina Josef Pavlík, který má ve své gesci krajské finance a majetek.  Po vybudování hřiště se navíc podařilo na dvoře gymnázia zachovat i nezpevněnou parkovací plochu, což oceňují pedagogové školy. „S tímto řešením souhlasili také hasiči, pro které je prostor za gymnáziem určen jako nástupní plocha v případě požárního zásahu“ doplnil Radomír Janů z krajského majetkového odboru.


Gymnázium Havlíčkův Brod tvoří čtyři objekty, a to budova v Kozí ulici, stará budova, nová budova a nová tělocvična. V minulosti už došlo na opravu fasády na nové budově, rekonstrukci elektroinstalace a také hygienických zařízení jako jsou sprchy, záchody nebo umyvadla. V současné době dostává nový plášť také původní budova gymnázia, zde by měly práce skončit až v roce 2019. S přispěním evropských fondů se v roce 2014 na havlíčkobrodském gymnáziu podařilo otevřít také nové badatelské centrum pro výuku přírodovědných předmětů.


Stavební práce na novém hřišti provedla řádně a ve stanoveném termínu firma Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod.

 

Studenti havlíčkobrodského gymnázia už zkoušejí nové hřiště

hřiště


hřiště


hřiště


 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.10.2017 / 25.10.2017

Počet návštěv: 4903
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek