Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma


 

Stromořadí mezi Bradlem a Jeclovem zdobí devět nových krajských stromů. Budou součástí českého rekordu

Cestáři na Vysočině dokončili první etapu obnovy alejí
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes spolu se členy krajské rady přispěli k celorepublikové akci a krátce po poledni vysadili mezi obcemi Bradlo a Jeclov u Jihlavy devět nových jeřábů ptačích. Přispěli tak k pokusu o český rekord v sázení stromů, který organizuje Nadace Partnerství. „Nově odstartovanou tradicí bychom rádi přispěli k hojnějšímu výskytu jeřábu ptačího ve vhodných lokalitách kolem našich silnic. Je to přeci jen strom, který bychom měli v našem regionu znát nejen z krajského znaku,“ upozornil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Do rekordu v sázení stromů se podle statistiky organizátorů na území Vysočiny zapojilo více než 160 osob, díky nim bylo vysazeno více než 220 stromů. I přesto, že Vysočina nedrží rekord v počtu oficiálně nahlášených sadařů a počtu vysazených stromů, jeden neoficiální rekord si letos určitě připíše. Na území kraje Vysočina bude totiž během následujících dvou měsíců zasazeno zhruba deset tisíc nových stromů v lokalitě bývalé skládky nebezpečného odpadu u Pozďátek.

 

„Sanace zamořeného území bývalé skládky odpadů v Pozďátkách se dostává do svého finále. V rámci rekultivačních prací jsou a ještě budou vysázeny v ozdraveném prostoru tisíce nových stromků. Cílový stav počtu nových dřevin se blíží deseti tisícům ve složení dub 30 %, lípa 40 %, habr 10 %, javor 10 %, buk 5 % a borovice 5 %. Jen doplním, že výsadba začala v říjnu borovicemi a měla by být dokončena do konce listopadu listnatými stromy,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí Zdeněk Ryšavý s tím, že takový počet na jednom místě se opravdu za jeden den zasadit nedá a i tak si zaslouží obrovské uznání.

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Stromořadí mezi Bradlem a Jeclovem zdobí devět nových krajských stromů. Budou součástí českého rekordu
 

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 27.10.2011 / 27.10.2011

Počet návštěv: 16080
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek