Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

„Střípky z historie zdravotnictví“

„Střípky z historie zdravotnictví“
Vstupní prostory recepce sídla kraje Vysočina na Žižkově ulici v Jihlavě pravidelně ožívají zajímavými výstavami, které jsou připravovány převážně ve spolupráci s příspěvkovými organizacemi zřizovanými krajem Vysočina v oblasti kultury. Setkáváme se zde s exponáty archeologickými, etnografickými, numizmatickými, s knihami, hudebninami, s předměty z oboru výtvarného umění i uměleckého řemesla. Aktuální výstava, kterou je možné si prohlédnout od 4. dubna do 31. května, je tak trochu výjimečná. Nese název „Střípky z historie zdravotnictví“ a pochází ze sbírek Muzea Vysočiny Pelhřimov.
 

 
 

Jak název napovídá, k vidění jsou předměty vážící se ke zdravotnictví a historii nemocnic. Výstavě dominují operační nástroje a lékařské pomůcky převážně z 2. poloviny 20. století s několika přesahy do 1. poloviny 20. století, doplněné odbornou literaturou. Dle informací Ondřeje Hájka, ředitele Muzea Vysočiny Pelhřimov, se jedná o původní vybavení ze skladu civilní obrany Nemocnice Pelhřimov.

 

  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad kraje Vysočina

    tel.:    +420 564 602 382

    e-mail: novotna.l@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • „Střípky z historie zdravotnictví“
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.4.2011 / 26.4.2011

Počet návštěv: 21887
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek