Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Stříbro z turnaje v Bělorusku pro mladé hokejisty z Vysočiny

Hokejisti v Bělorusku
Začátkem ledna odcestovali pelhřimovští Lední Medvědi do běloruského Soligorsku, kde reprezentovali Kraj Vysočina na tamním hokejovém turnaji. Kraj Vysočina s Minskou oblastí Běloruska spolupracuje od roku 2014. Loni v létě za finanční podpory kraje navštívili mladí hokejisté z Běloruska letní hokejový kemp v Pelhřimově a na oplátku pozvali vysočinské hokejisty na jejich turnaj pro hráče ročníku narození 2006. Tým mladých sportovců z Vysočiny odehrál čtyři utkání, třikrát zvítězil a vybojoval si stříbrné medaile.
 

 
 

„Je skvělé, že jsme uspěli, přivezli pohár a medaile za druhé místo a navíc jsme si návštěvu v Bělorusku užili. Mile nás překvapila vstřícnost místních,“ prozradil kapitán týmu Kevin Coufal.


V prvním zápase mladší žáci Ledních medvědů porazili domácí Shakhter Soligorsk 6:5, ve druhém utkání podlehli výběru Minsku, třetí a čtvrtý zápas už ale opět patřil vysočinským hokejistům, kteří zvítězili 5:1 a 4:1 a v turnaji pro hráče ročníku 2006 si vybojovali stříbro. Náklady spojené s cestou i s turnajem pokryla běloruská strana, Kraj Vysočina hokejistům pomohl zařídit zdarma víza a poskytl dárkové předměty.


„Největším zážitkem byla možnost vyfotit se s bývalým hráčem pražské Slavie a nynějším hráčem místního A týmu Shakhter Soligorsk Nathanem Robinsonem,“ s nadšením se svěřil Kevin Coufal s tím, že jemu i ostatním klukům se také líbil závěrečný ceremoniál turnaje.


Součástí návštěvy partnerského regionu Kraje Vysočina nebyl pouze hokejový turnaj, ale například i prohlídka největší místní firmy na těžbu soli a další program s poznáním řady zajímavostí. „Podobné aktivity jsou velmi přínosné. Mladí sportovci si udělají přehled o kulturně odlišném prostředí, získají nové zkušenosti a také si zlepší jazykové schopnosti. Většinou totiž mezi s sebou mluví anglicky,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.


Úspěšná spolupráce obou regionů bude pravděpodobně pokračovat i letos. Letní kemp pro mládež by se v Kraji Vysočina mohl opakovat i v roce 2017. „Kemp pro hráče ročníku narození 2006 opravdu připravujeme a v tuto chvíli ho směřujeme na termín od 17. do 23. srpna. Následné čtyři dny by pak mohly patřit mezinárodnímu turnaji za účasti hráčů z Běloruska, popřípadě i jiných zemí, pokud se nám vše podaří zajistit,“ doplnil předseda Ledních medvědů Radek Procházka. 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 11.1.2017 / 11.1.2017

Počet návštěv: 6682
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies