Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace


 

Stříbro a bronz z MČR štafet a družstev pro KCTM Vysočina

Mapa
Ve druhém říjnovém týdnu vyvrcholila sezóna orientačních běžců prestižními mistrovskými týmovými závody v Dolním Prysku poblíž Kamenického Šenova. Bojů o tituly se v žákovských kategoriích účastnili také reprezentanti KCTM Vysočina. Dosáhli na velmi pěkná umístění ozdobená dvěma medailemi.
 

 
 

První den byly na pořadu klasické tříčlenné štafety. V kategorii H14 (starší žáci) získalo trio Jáchym Hojný, Jan Nechanický a Šimon Mareček druhé místo po strhujícím finiši. „Těsně před koncem závodu vysočinská trojice dokonce sahala po zlatu, ale po drobných komplikacích z toho nakonec byla stříbrná medaile. Statečně bojovala i děvčata v D14 (Kinštová, Sobotková, Blažková). Jejich výkon stačil na páté místo,“ prozradil Aleš Petráček z Orientačního klubu Jihlava.


Zahanbit se nedaly ani týmy v kategorii DH12 (smíšené týmy mladších žáků). Trojice Tomáš Prášil, Karel Dundáček a Vojtěch Orany si doběhla v konkurenci 61 štafet pro šesté místo. Výkon druhé vysočinské štafety a jejich 15. místo bylo také příjemným překvapením.


Na start prestižních závodů osmičlenných žákovských výběrů se postavilo 34 družstev. První tým KCTM Vysočina, který byl výkonnostně vyvážený, měl letos velké ambice, ale rozhoduje se přímo v závodě. Úvod výborně rozběhl Jan Nechanický, ale po drobných chybách se tým pohyboval mezi čtvrtým a pátým místem. Nakonec ale finišman Šimon Mareček zúročil zkušenosti z předchozího závodu a soupeře, který chyboval, doběhl dvě kontroly před cílem a vybojoval bronz. Družstvo KCTM Vysočina běželo ve složení Jan Nechanický, Tereza Kinštová, Tomáš Prášil, Zuzana Stoklasová, Anna Doleželová, Vojtěch Orany, Kateřina Blažková a Šimon Mareček. Skvělý výkon podalo i druhé vysočinské družstvo, které doběhlo na 11. místě.


„Medailovým úspěchem vyvrcholil cyklus, po kterém část svěřenců KCTM Vysočina přejde do dorostu. Nicméně pro mnohé z nich se jejich žákovské období završí až na Hrách VIII. letní olympiády dětí a mládeže v červnu 2017 v Brně,“ uzavřel Aleš Petráček.


  • tisk@kr-vysocina.cz

  • Zpráva zpracována z podkladů KCTM Vysočina

  • Více informací Aleš Petráček, Orientační klub Jihlava, tel.: 607 546 832, alespetracek@seznam.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Stříbro a bronz z MČR štafet a družstev pro KCTM Vysočina
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 19.10.2016 / 19.10.2016

Počet návštěv: 3758
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek