Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Středoškoláci z Vysočiny se seznamují s technologiemi budoucnosti

Středoškoláci z Vysočiny se seznamují s technologiemi budoucnosti
Unikátní možnost dostala dvacítka studentů a čtyři učitelé technických středních škol Kraje Vysočina. V pondělí 26. listopadu se zúčastnili prvního výukového dne speciálního kurzu nazvaného Autonomní vozidlo. Vzdělávací aktivita, která vznikla na základě nové a ojedinělé spolupráce Kraje Vysočina a Ústavu bezpečnostních technologií a inženýrství, Fakulty dopravní Českého vysokého učení technického v Praze, má za cíl vybraným studentům a pedagogům představit teoretické i praktické základy fungování systémů vozidla, které nepotřebuje řidiče.
 

 
 

Akademičtí pracovníci během prvního dne kurzu představili účastníkům nový koncept vozidla komplexně ovládaného speciálním softwarem a čidly, poté při odpoledních praktických ukázkách měli všichni možnost zjistit, jak je například nastaveno automatické rozhodování chování vozidla, jak kamera rozpoznává značky nebo objekty, nebo jak je možné sledovat a vyhodnocovat vitální funkce pasažérů ve vozidle. Kurz se uskutečnil v prostorách a za kvalitní organizační podpory Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava, v lednu pak bude kurz pokračovat návštěvou výzkumného centra v Praze a testovacího autodromu pro autonomní vozidla v Milovicích. Kurz bude na základě dohody s ČVUT realizován i v následujících letech, avšak o přínosu a zájmu mladých techniků nejlépe hovoří pořízené fotografie z proběhlého prvního dne.

 

autonomní vozidlo

autonomní vozidlo

autonomní vozidlo

autonomní vozidlo

autonomní vozidlo

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.11.2018 / 27.11.2018

Počet návštěv: 4605
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek