Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Středoškoláci z Vysočiny nahlédli pod pokličku vývoje autonomních vozidel v Česku

Středoškoláci z Vysočiny nahlédli pod pokličku vývoje autonomních vozidel v Česku
V listopadu loňského roku zahájil Kraj Vysočina novou aktivitu podpory technického vzdělávání – teoretickou část speciálně připraveného kurzu Autonomní vozidlo. Kurz připravil Ústav bezpečnostních technologií a inženýrství, Fakulty dopravní Českého vysokého učení technického v Praze a má za cíl vybraným studentům a pedagogům krajských středních průmyslových škol představit základy fungování systémů vozidla, které nepotřebuje řidiče. Ve čtvrtek 23.5. proběhla druhá – praktická část kurzu, v rámci které dostali studenti a učitelé možnost navštívit výzkumné a vývojové centrum firmy Valeo v Praze a vědecko-technologický park v Roztokách u Prahy, kde provádí ČVUT svůj výzkum a testování ve specializovaných laboratořích.
 

 
 

Všichni zúčastnění tak měli unikátní možnost vidět pracoviště, kde dochází k vývoji nejpokročilejších technologií v oblasti automobilního průmyslu, užití různých senzorů, systémů automatického parkování bez přítomnosti řidiče ve vozidle, systémů testování nových technologií spalovacích motorů a systémů detekce překážky a následného automatického brždění.


To, jak jedinečná pracoviště účastníci navštívili, dokladovala velmi přísná omezení zakazující jakékoliv pořizování obrazové dokumentace, nahrávání apod. I přes to byl program tak zajímavý, že po skončení domluveného programu pokračovaly diskuse žádostmi o další specializované exkurze. Sami studenti si také během kurzu domluvili pracovní stáže v laboratořích ČVUT, kde budou moci své znalosti dále rozvíjet. Proto je zřejmé, že se tato spolupráce kraje, středních škol a univerzity osvědčila a budeme ji v následujících letech dále rozvíjet.


Navíc celá aktivita dostala i mezinárodní rozměr, neboť se jí zúčastnili studenti a učitel ze Stredné odborné školy informačných technológií z Bratislavy, kteří byli v tomto týdnu na odborné stáži v pelhřimovské střední průmyslové škole.


autonomní vozidla

autonomní vozidla

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Středoškoláci z Vysočiny nahlédli pod pokličku vývoje autonomních vozidel v Česku
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.5.2019 / 27.5.2019

Počet návštěv: 3130
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek