Cesta: Titulní stránka > Jana Fialová - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Střední školy umožní přípravu na závěrečné zkoušky

Přesně podle manuálu připraveného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR bude žákům závěrečných ročníků středních škol na území Kraje Vysočina umožněna docházka za účelem přípravy na maturitní, závěrečné zkoušky a absolutoria. „Školy jsou povinny výuku nabídnout, nepovinná je pro mladé lidi, kteří se na zkoušky připravují. Platí, že prezenční výuka bude probíhat ve skupině maximálně 15 osob a bude zahájena nejdříve 11. května. Pokud jde o studium na dálku prostřednictvím internetu nebo jiných nástrojů, pak výuka probíhá kontinuálně jako dosud,“ informovala Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu. Konkrétní podoba a rozsah přípravy ke zkouškám je na rozhodnutí ředitele školy.
 

 
 

„Příprava k výstupním zkouškám se může na Vysočině týkat až 5,5 tisíce mladých lidí. Měla by být zaměřena na předměty, z nichž žáci budou zkoušky skládat. O podobě a průběhu letošních zkoušek žáků posledních ročníků středních škol zatím nejsou podrobnější informace. I Kraj Vysočina čeká na pokyny ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, které budou pravděpodobně vycházet z aktuální epidemiologické situace a budou zohledňovat zdraví dětí i pedagogů,“ říká Jana Fialová.

Informace o přípravě k závěrečným zkouškám zveřejní většina středních škol na svých webových stránkách nebo v informačních školních systémech, dotazy je možné směřovat také na třídní učitele.

 

Střední školy zřizované Krajem Vysočina se už v předchozích týdnech začaly samy vybavovat dostupným ochranným materiálem. Kraj Vysočina jim v následujících dvou dnech vyskladní chybějící materiál vč. dezinfekce. Ředitelství středních škol bude dbát na zajištění přísných hygienických standardů souvisejících se zajištěním výuky. Pro všechny přítomné ve školách platí dodržování dvoumetrových odstupů, nošení roušek při pohybu ve společných prostorách a především pravidelná dezinfekce a větrání. Připomínáme, že zařazení do výuky či přípravy je podmíněno odevzdáním podepsaného čestného prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění.

 

  •  Kamil Ubr, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.5.2020 / 5.5.2020

Počet návštěv: 962
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek