Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Střednědobý plán dává prostor

ilustrační foto
Komunitní plánování sociálních služeb se stalo významným pojmem v rozvoji sociální oblasti v kraji Vysočina. Sociální služba je jedním z nástrojů sociální politiky státu, která se poskytuje v situaci, kdy je „sociálně efektivnější“ poskytnout službu místo peněžních dávek. V roce 2007 byl v kraji Vysočina zpracován a schválen Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb v kraji Vysočina pro rok 2008-2009, který vycházel z jednotlivých dílčích komunitních plánů měst a obcí kraje Vysočina
 

 
 

Téměř roční práce odborných týmů směřovala k předložení aktualizovaného dokumentu Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb, jehož programová část stanoví cíle a opatření na období 2010 – 2011. „Tento dokument slouží jako podklad k financování sociálních služeb na území kraje (pozn. autora: z rozpočtu kraje a z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí) i jako jeden z podkladů pro posouzení přijatelnosti investičních projektů v oblasti sociálních služeb,“ řekl k plánu krajský radní pro sociální oblast Petr Krčál.

 

Vlastní dokument je sestaven z úvodní charakteristiky kraje, SWOT analýzy, popisu práce na aktualizaci plánu, programové části členěné podle cílových skupin, na které se sociální služby zaměřují. Dokument předpokládá zachování dosavadní sítě sociálních služeb a provedení analýz, průzkumů a jednání, na jejichž základě bude připraven nový dokument účinný od 1. 1. 2012.

 

„Zmíněné analýzy a jednání mohou vést ke změnám ve struktuře sociálních služeb i zdrojů pro jejich financování. Pokud budou známé i další podmínky financování sociálních služeb (pozn. autora: jedná se o možnost přechodu financování sociálních služeb z MPSV na kraje a o připravovanou novelu zákona o sociálních službách), budou tyto informace do nového plánu zapracovány. Právě možnost vážných změn v systému je důvodem krátkého plánovacího období,“ řekl na závěr k dokumentu radní Petr Krčál.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Střednědobý plán dává prostor
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.6.2010 / 14.6.2010

Počet návštěv: 7764
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek