Cesta: Titulní stránka > Životní prostředí


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Strategie ochrany krajinného rázu kraje Vysočina

Autorským týmem „Studio B&M“ byla na základě zakázky kraje Vysočina zpracována Strategie ochrany krajinného rázu kraje Vysočina (dále jen „Strategie“).
 

 
 

Strategie má být jedním z pilířů ochrany především estetické hodnoty krajinného rázu, která je žádoucí především pro vysokou kulturní a společenskou potřebu zachování krajinného prostoru jako místa pro obývání a odpočinek. Estetická hodnota je navíc pozadím vnímání společensky důležitých hodnot.

Zpracovaná Strategie je určena k ochraně pozitivních hodnot krajinného rázu na úrovni kraje.Jedním z výstupů by měl být územně analytický podklad pro zpracování zásad územního rozvoje kraje Vysočina.

Základním požadavkem zadavatele je zajištění ochrany krajinného rázu na území kraje pomocí dílčích institutů a nástrojů ochrany krajinného rázu, zejména pak:

  • diferenciace území kraje na vymezitelné územní jednotky vycházející z terminologie zákona o ochraně přírody a stavebního zákona – oblasti a místa krajinného rázu
  • identifikace znaků a hodnot těchto území, měřítka a vztahů v krajině, nalezení pozitivních hodnot území
  • nalezení vztahů mezi vymezenými územními jednotkami
  • návrh ochrany pozitivních hodnot krajinného rázu jednotlivých území a též z pohledu obecné ochrany na území kraje – identifikace nástrojů ochrany a návrh ochranných podmínek
  • metodické doporučení zajišťujícího sjednocenou aplikaci strategie na území kraje
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Strategie ochrany krajinného rázu kraje Vysočina
 

Zodpovídá: Ing. Martina Ferklová
Vytvořeno / změněno: 18.12.2008 / 18.12.2008
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 87304
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 13.00–16.00, středa: 8.00–11.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek