Doporučujeme

  • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2013 > Březen


 

Strategické řízení a plánování ve školách zvyšuje kvalitu vzdělávání

Konference
Nízká míra využívání strategického řízení a plánování a pedagogického vedení ze strany ředitelů škol jako jeden z klíčových problémů českého vzdělávacího systému je hlavním tématem konference projektu Strategické řízení a plánování ve školách a v územích (dále „SRP“). Odborníci dnes o této problematice diskutují v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě.
 

 
 

Heslem pořadatelů konference z projektu SRP je „Plánujeme strategicky“. „Podle výsledků mezinárodních šetření a hodnocení vzdělávání v ČR je přitom existence dlouhodobých a udržitelných strategických vizí a cílů a systematický přístup k hodnocení pedagogů a jejich profesnímu rozvoji jednou z cest, které vedou ke zlepšení výsledků výuky a zvyšování kvality vzdělávání,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která nad konferencí převzala záštitu a celodenní program také osobně zahájila.


Setkání je zároveň poutavým workshopem, na kterém se se účastníci dozvědí o praktickém využití metodických dokumentů, které projekt vytváří. „Snahou projektu je zejména formou spolupráce se školami, zřizovateli a dalšími aktéry vzdělávací politiky v územích obcí s rozšířenou působností položit základy pro vznik jednotných postupů pro strategické řízení a plánování ve školách,“ upřesnila týmová manažerka projektu Jitka Baťková. Petr Valenta, zástupce projektového manažera dodal: „v projektu připravované metodiky budou hodně praktické, budou využívat dosavadní postupy a metody z oblasti strategického řízení a plánování a prostřednictvím pracovníků projektu se dostanou přímo do škol, a budou tak reagovat na konkrétní potřeby škol.“


Na konferenci prezentují i zástupci realizačního týmu projektu Krajský akční plán Kraje Vysočina, který v oblasti vzdělávání vytváří mimo jiné zastřešující analytický a strategický dokument vzdělávací politiky v Kraji Vysočina s názvem Krajský akční plán rozvoje vzdělávání v Kraji Vysočina I. Ten by měli dokončit se závěrem února a v březnu odeslat ke schválení na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.


Systémový projekt Strategické řízení a plánování ve školách a v územích je financovaný z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání a realizuje ho Národní institut pro další vzdělávání.

  • Jana Hadravová, odbor školství, mládeže a sportu, Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Strategické řízení a plánování ve školách zvyšuje kvalitu vzdělávání
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 13.2.2017 / 13.2.2017

Počet návštěv: 1324
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek