Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Stovky návštěvníků výstavy Mladý tvorca 2016 zajímaly vysočinské Kaipany

Mladý tvorca
Velkou atrakcí prvního dne výstavy středních odborných škol Mladý tvorca 2016 v Nitře se stala přehlídka sportovních aut krajských středních škol z Vysočiny. Na Slovensko dorazily žáky vlastnoručně sestavené sporťáky po svých čtyřech kolech a zdolaly přitom 300 kilometrů. Dnes je na výstavišti v metropoli Nitranského samosprávného kraje obdivovaly stovky lidí. „S Kaipany slavíme velký úspěch, kolemjdoucí zajímají technické parametry aut, ale často se i ptají, jestli jsou auta na prodej,“ pochvalovala si zájem o část prezentace Kraje Vysočina, který je partnerem nitranského regionu, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Přehlídky odborných středních škol z celého Slovenska se účastní celkem 17 škol z Vysočiny. Kromě Kaipanů a prezentace projektu Postav si svoje auto, v rámci kterého žáci vybraných sedmi škol sporťáky postavili, představují v areálu výstaviště Agrokomplexu své umění i další vybrané školy z Kraje Vysočina. Kadeřnice dnes měly plné ruce práce s vytvářením účesů a se stříháním, studenti Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy z Ledče nad Sázavou ukazovali práci s 3D tiskárnou a na skleněných špercích pracovaly studentky Akademie - Vyšší odborné školy, Gymnázia a Střední odborné školy uměleckoprůmyslové Světlá nad Sázavou. Velké fronty se pak celý den tvořily u bodypaitingu, kde žáci oboru Autolakýrník SŠPTA Jihlava vytvářeli zájemcům „tetování“ přímo na kůži.


Hned několik škol úzce spolupracuje se svými slovenskými partnerskými školami a dnes jejich zástupci prezentovali ve společných stáncích. „Funguje to skvěle, navzájem se obohacujeme a jsme schopní si lépe vyměňovat své zkušenosti,“ uvedl ředitel Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod Jiří Forman, jehož žáci představovali svou zručnost společně s kolegy ze Střední odborné školy potravinářské z Nitry.

 

24. ročník výstavy Mladý tvorca 2016 potrvá až do čtvrtka, kdy budou vyhlášeny ceny o nejlepší studentský výtvor.


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Stovky návštěvníků výstavy Mladý tvorca 2016 zajímaly vysočinské Kaipany
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 26.4.2016 / 26.4.2016

Počet návštěv: 5301
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek